Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miert kell egeszseges eteleket...

Miert kell egeszseges eteleket enni ha fogyni akarunk? Egyaltalan mi szamit egeszsegesnek es mi egeszsegtelennek? Ha deficitbe vagy es edzel tenyleg rendesen akkor miert szamit, hogy mit eszel vagy mit nem?

Figyelt kérdés

szoval ez annyira erdekes, mert ha valaki tenyleg rengeteget sportol es deficitbe van akkor nem lesz csunya a bore stb hiaba nem tojason meg halon meg ilyesmiken el. Nem?

Meg ez a besorolas hogy mi egeszseges es mi nem ,ez is ahany ember annyi fele gondolkodas. Valaki mindent leszol es semmi se egeszseges csak a zoldseg. Van ,akinek a mittudomen sajtos pogacsa se szamit egeszsegtelennek mert van benne ugyanugy tapanyag.


Amugy se szeretem mikor azt mondjak valami etelre hogy “ ures kaloria” minden etelben van tapanyag.


Ismerek olyat, aki egyaltalan nem figyel erre hogy hogy etkezik, nyilvan nem is eszik ketpofara ossze vissza mindent, de nem tart semmilyen meghatarozott etrendet, nem szoritja keretek koze magat, eszik mindent, (ha ugy van akkor vacsira egy adag sutoben sult sultkrumplit majonezzel) es megis edz, es teljesen jo formaban van, nem, nincs narancsbore se semmi ilyesmi.

Tehat ha deficitbe vagy es edzel tenyleg rendesen akkor miert szamit,hogy mit eszel vagy mit nem? neha ugy erzem jobban felvan fujjva ez a dolog mint kellene. Vagy nem tudom, ezert erdekelne a gondolatotok ezekrol a dolgokrol. :)


2020. febr. 22. 22:56
1 2
 1/13 Tabbouleh ***** válasza:
84%

Ha deficitben vagy, valószínűleg éhes vagy. Az egészséges ételek, mint mondjuk a zöldségek alacsony kalória tartalmúak, viszont nagy a térfogatuk(=jobban laktatnak). Emellett vannak bennük vitaminok, ásványi anyagok.


A mogyoróvaj és nutella kalória tartalma majdnem azonos, viszont a mogyoróvaj egészséges zsírokból és némi fehérjéből áll, ezzel szemben a nutella 3/4-e cukor.


De nézzünk mondjuk egy ebédet:

100g csirkemell ~110 kcal

80g bulgur ~270kcal

100g paprika ~20 kcal

200g cukkini ~34 kcal

Ezzel a menüvel jól lehet lakni, és összesen 434 kcal. Fehérjében és szénhidrátban gazdag, laktat, ásványi anyagok vannak benne és vitaminok.


Íme egy KFC-s menü(az oldalukról néztem)

Egy adag Grander(szendvics) ~807 kcal

Normál sültkrumpli ~270 kcal

Vanília fagyi ~110 kcal

Összesen 1187 kalória.

Na, eze tele van cukorral, tartósítószerrel, ízfokozókkal, sóval, telített zsíradékkal és karcinogén anyagokkal. Vitamin és ásványi anyag nem nagyon van benne. Nem is laktat.


Remélem a példából látod, hogy miért kell egészségesen enni deficit mellett is!

2020. febr. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Örök igazság: nem az étel egészséges vagy sem, hanem az étrend és életmód. Persze, lehet kategorizálni az alapján, hogy mondjuk átlagos életvitel mellett, átlagos mennyiségű ételt fogyasztva mik azok, amik okozhatnak problémát. De ennek nincs sok értelme.

Egy kemény fizikai munkás alultáplált lesz, ha salátákon, meg gabonapelyhen él. Egy titkárnő meg rövid időn belül szép kis malackára hízik, ha befal napi 3 szál húsos kolbászt, meg ebédre egy jó adag pörköltet. Holott egy kemény fizikai munkát végző embernek meg egyszerűen szüksége van ennyire.

A lényeg az, hogy hasonló mennyiségben vigyünk be táplálékot a szervezetbe, mint amennyi energiát elfogyasztunk. Hogy azt miből visszük be, e tekintetben csak arra kell figyelni, hogy az valamilyen szinten változatos legyen, és ne egyoldalú. (Pl. ha húst hússal eszel, akkor nem fogsz elég C-vitaminhoz jutni. A vegán étkezéssel pedig pl. B12-vitaminból lesz krónikusan kevés a szervezetben.)

Attól pedig, mert valami nem természetes, nem kell félni. Ez megint csak egy iskolázatlanságra épülő buta divat. Egy szőlőcukor-molekula nem fog emlékezni arra, hogy ő laboratóriumban lett-e összerakva, vagy egy almafán keletkezett-e. ;) Mellesleg: a gyilkos galóca is természetes, mégsem túl egészséges.

2020. febr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

Nem kell!

Aki egészségtelen étellel tömi magát, megbetegszik, az pedig segít a fogyásban.

2020. febr. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
#1 Egy KFC szendvics+sültkrumpli nem laktat??? Kajáltál te már ott? xdd
2020. febr. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Makrotápanyagok, esszenciális zsír- és aminosavak. Ezeknek kellene utánanézni.
2020. febr. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Èn deficitben vagyok de igyekszem egèszsègesen enni. 2 napja viszont sikerült túllèpnem a kalória keretem 2db krèmesel, a fogyást nem befolyásolja ha nèha beiktatok egy ilyet sőt azt veszem èszre nèha ha túllèpem mèg segiti is a fogyást. Persze ilyen ritkán van
2020. febr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek nem számít, mit eszik (fogyás szempontjából), de szerintem több az olyan ember, akinek igen. Függ a mozgás mennyiségétől, életkortól, esetleges betegségektől. És valóban, nagyon megoszlanak a vélemények arról, mi egészséges és mi nem az. Persze tápanyag minden ételben van, de ha nem figyeled a makrókat és azt eszed, ami épp eléd kerül, könnyen belefuthatsz abba, hogy nem viszel be elég fehérjét, másból meg jóval többet, mint amire szükséged lenne, közben meg még vitaminhiányod is lehet. Egyes feldolgozott ételekben nagyon kevés hasznos tápanyag és rost, viszont túl sok kalória van, ha ilyenekre alapozol, nehéz lesz deficitet tartanod, vagy ha sikerül is, állandóan éhes leszel, aztán egy idő után feladod.
2020. febr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

oke kezdem nagyjabol erteni, es valoban van olyan akinek csokkenteni kell pl a cht ha fogyni akar de ezt sem ertem, mert mint irtam is van akinek (es biztos h sokan vannak igy) nem kell ezekre figyelni es megis fogy, meg az is lehet h tobb cht visz be mint kellene es megis! Jo persze nem vagyunk egyformak, bar a legjobb pelda az hogy vannak szegenyebb emberek akik nem allnak olyan jól anyagilag hogy mindig csirkét meg sok zöldséget tudjanak enni, És lehet eszükbe se jut ha fogyásrol van szó, hogy ilyeneket Egyenek, csak csökkentik a adagokat és fogynak... tehát itt is bejön az az elmélet, hogy csak kevesebbet kell enni. itt írta Gyakorin valaki és nagyon igaza van ,hogy amikor a kutyádon látod hogy kövér , vagy hizott ,akkor is mit csinálsz ? kevesebb ételt adsz neki és fogyni fog.


az elso komment: na ez az amivel nem ertek egyet ugyanis most azzal a szendviccsel krumplival szerintem nincs semmi problema, es azt a fagyit meg nem kotelezo hozza enni ahogy az elso bulgur-zoldseg komboba se irtal desszertet , miert is kellene attol a kfcbe enni egy fagyit csak mert valaki ott oldja meg az egyik etkezest?😅 es szerintem ez az eltelit - nem telit dolog olyan,hogy en nem veszem eszre magamon ,hogy egy full hiperszuper egeszsegesnek TITULALT kaja jobban eltelitene ,mint egy teszemfel sajtburger krumplival. Persze ez is kinek milyen de en ebbol semmi kulonbseget nem erzek.

2020. febr. 23. 08:35
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Na akkor...


"Miert kell egeszseges eteleket enni ha fogyni akarunk?" - Nem kell. Csak érdemes, az okát szerintem te is tudod.


"mert ha valaki tenyleg rengeteget sportol es deficitbe van akkor nem lesz csunya a bore stb hiaba nem tojason meg halon meg ilyesmiken el." - De, lesz ugyanúgy narancsbőre, ha erre gondolsz. Amikor szálkásít az ember, akkor a kicsi zsírcsomók mennyisége, mérete valamilyen mennyiségben csökkenni kezd. Feltéve, ha normális a tápanyag minősége. Na ezért nem mindegy, mit eszel. Miért van az, hogy egy vékony, még tizenéves lányon ott van a narancsbőr? Mert megissza naponta reggelire a cukrozott energiaitalt, megeszi a kis csokiját töriórán, a menzán lekváros buktát adnak, otthon meg anyu nem tudja megoldani, hogy a 3 gyerekének bioüzemanyagból főzzön (sajnos), mert ha drága alapanyagokaz vesz, akkor nem tudja kifizetni a villanyszámlát (bocs, ez elég szélsőséges és elcsépelt példa)...


"Amugy se szeretem mikor azt mondjak valami etelre hogy “ ures kaloria” minden etelben van tapanyag." - Az abonettben nincs asszem :D Egyébként valamennyire egyetértek, ha úgy vesszük.


"Tehat ha deficitbe vagy es edzel tenyleg rendesen akkor miert szamit,hogy mit eszel vagy mit nem?" - Számít, mert egyérszt nem mindegy, hogy az izomtömegedből mennyit fogsz veszíteni (és mindenképp fogsz, ezért is kell a fehérjebevitelt picit emelni, hogy a vesztés mértékét minimalizáld). Van, aki csak a mérlegre megy rá (ahogy a kategóriában lévők nagyon nagyon nagy része), hogy minél kevesebbet mutasson. Na ők lesznek azok, akik fogynak, de bezsírosodnak. Kivéve, ha napi 800 kalórián él az illető. Másrészt, már említettem fentebb.


"Egyaltalan mi szamit egeszsegesnek es mi egeszsegtelennek?" - Nem tudom, gondolom kinek mi. :D Inkább az általános dolgok, pl. teljes kiőrlésű tészta (felszívódása, makro- és mikrotápanyagok miatt), cottage cheese. Na de az utóbbi egy laktózérzékenynek nem lesz egészséges. De nem megyek bele a szőrszálhasogatásba. :D


Törekedni kell arra, hogy minél jobb minőségű tápanyagot vigyél be, de az arany középút jobb, SZVSZ.

Jelezze valaki, ha phaszságot írtam, hátha jobban utánanézek :D

2020. febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egészséges étrend és megfelelő mozgás az egészség megőrzéséhez szükséges; az ide írogató csúnya-gonosz válaszolók szemében eléggé értékes dolog ez, ezért ajánlják. Ha csak fogyni szeretnél, s nem érdekel, hogy jól működjön a tested, ne sebesedjen ki a bőröd, energiád is legyen stb., akkor tényleg csak a kevesebb evés számít.
2020. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!