Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szénhidrát az ellenségünk?

Szénhidrát az ellenségünk?

Figyelt kérdés

Egyre jobban lehet látni hogy pl a nagyon alacsony CH bevitel nagyon jó hatással van sok mindenre, egyre több kutatás indul, pl a ketogén diétával is kapcsolatban.

Lényegében minden szénhidrát még a köles bulgur is, zöldség is, cukorrá fog alakulni csak lassabb mint ha kocka cukrot ennénk és minden szénhidrátra inzulin válasz lesz, az inzulin aktiválja a lipoprotein lipáz enzimet és bizony az szépen raktározza a zsírt és cukrot amiből zsír lett a májban.. a lipidek bioszintézise révén...

Valamint látjuk mennyi bajt csinál a szénhidrát... rengeteg inzulinrezisztens ember van kettes cukros stb.


2020. aug. 21. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyénfüggő. Ennyi.

Én inzulinrezisztens vagyok. A 160 grammos ch diéta nekem nem működött. Teljes kiőrlésű kenyeret javasolt, és Gabonafêlékkel kellett felnyomni a cht az orvos által kért mennyiségre. Több hónapig csináltam és 1 kg sem ment le 1300-1400 kalória mellett. Akkoriban 150 kg voltam. Egy idő után feladtam és szomorúságomban ettem minden szutykot...ráhíztam.

Később rátaláltam az LCHFre, belekezdtem, ch 80-85g körül van ez a teljes bevitelem kb 11-15%

-a nagyjából, ritkán mikor kicsit feljebb megy a ch az is max 20%, energia 2300-2500 körül jön ki egy nap, eddig 56 kg- t fogytam és milliószor jobban érzem így magam. Az étrend miatt is, nem csak a fogyás miatt.

Saját tapasztalatom az, hogy a gabonafélék tudnak problémát okozni, ez egyénileg mindenkinek más, + saját probléma miatt én személy szerint gyümölcsöt nem eszem. Zöldséget viszont nagyon sokat!!! Minden nap, minimum 2 étkezéshez. Ebédhez zöldségköretként és vacsorához is. Amikkel óvatosabb vagyok , azok a krumpli, kukorica, hüvelyesek. Ezeket ritkábban fogyasztom.

Hogy a szénhidrát ellenség- e? Nos nem, csak nagyon egyéni, hogy kinek mennyit tolerál az anyagcseréje. És szerintem nagy hiba általános ajánlásként 50-55% szénhidrátot reklámozni. Rengeteg orvos, dietetikus, netes oldal ezt sulykolja és ez nem mindenkinek jó...kifejezetten félrevezetőnek tartom.

2020. aug. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Nem ellenség, csak nem mindegy, miből visszük be. Illetve az nem jó, ha többet fogyasztunk belőle, mint amennyire a szervezetünknek szüksége van. (De ez kb. minden tápanyagra igaz.)
2020. aug. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
függ az életmódodtól. Valakinek jobb ha kerüli, van akinek kifejezetten szükséges.
2020. aug. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

Persze cukor, csak mire az utolsó falatból cukor lesz, a felét rég elhasználta a szervezet :D ez a lassú felszívódású szénhidrát lényege.


CH kell az agynak és az izmoknak is. Mondjuk ha te nem mozogsz, neked felesleges...

2020. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!