Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sok ennyi cukor egy nap?

Travis83 kérdése:

Sok ennyi cukor egy nap?

Figyelt kérdés

Tudom mennyire fölösleges a cukor és jobb élni nélküle. Én szerencsére nem is kívánom annyira a cukros dolgokat, édességeket vagy csokikat. Ugyanakkor van egy napi bevételem, mert nélküle nem lenne finom a tea, és ehhez fűződik a kérdésem.


Az év mindennapjában napi kétszer iszok forró teát. Reggel feketét, este zöldet, de ez lényegtelen. Nekem ez a napi adag koffeinem, mivel kávét egyáltalán nem fogyasztok. A csudába, ez is lényegtelen! Szóval, mindkétszer három kávéskanál cukrot teszek bele. Ez napi hat kávéskanálnyi cukor. A kanálon általában nem hegyként van az adag, picit kevesebb. Ez sok egy napra, vagy egyáltalán nem?



2020. szept. 19. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Nem sok. Csak az napi 160g cukrot használ fel
2020. szept. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1: Nem egészen értem. 160g a napi norma, vagy ez az a mennyiség, amit én használok?
2020. szept. 19. 19:10
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Egy csapott teáskanál cukor kb. 5 gramm, na most, ha te ebböl 6 adagot fogyasztassz egy nap, az 30 gramm cukor. A napi ajánlott maximális bevitel az 25 gramm, szóval egy kicsit sok.
2020. szept. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, pontosítok, az AHA állapította meg ezt az értéket 25 grammban, a WHO 50 grammot szab meg határnak. A lényeg, hogy komoly problémád a 30 grammtól biztosan nem lesz.
2020. szept. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4: Köszönöm a választ! Nincs magas cukrom vagy magas vérnyomásom, de jobb szeretném, ha így is maradna. 30 kiló fölösleggel nem akarom próbára tenni a szerencsémet.
2020. szept. 19. 19:51
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez a sok, hanem az a rengeteg további cukorbevitel, ami rengeteg egyéb élelmiszerben és üdítőben benne van.
2020. szept. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

" 30 kiló fölösleggel nem akarom próbára tenni a szerencsémet."


Ha ez alatt 30 kiló túlsúlyt értesz, akkor egyenes úton haladsz a cukorbetegség felé (is)!

2020. szept. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6: Nem iszok üdítőket, csak teát és vizet. A gyümölcsöket sem szeretem, csak nagyon ritkán eszek és abban is elég cukor van. Élelmiszerekkel is óvatos vagyok. A gyorséttermeket kerülöm és azokat a kajákat utálom is.


#7: Tudom, épp ezért igyekszem változtatni ezen és a közeljövőben leszeretném adni ezt a terhet.

2020. szept. 19. 20:20
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Napi 30 gramm cukor nem jó, de nem is vészes. Nyilván jobb lenne kevesebbet enni, de aki nem cukorbeteg, annak nem lesz baja tőle. Mondjuk a súlyfölösleg leadása nehéz lesz ennyi cukorbevitellel.
2020. szept. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nem jarsz gyorsetterembe, gyumolcsot nem nagyon eszel, csokit es tovabbi egeszsegtelen dolgokat is ritkan eszel, akkor hogy lehet 30 kilo tulsulyod? Ezt most csak ugy minden rossz nelkul kerdezem, rajtam is van 13 kilo, epp ezt probalom leadni, tudom, mennyire nehez. Lehet, hogy pajzsmirigy problema? Egyebkent, ha fogyni akarsz majd, muszaj elhagyni ezt a cukormennyiseget is, helyette hasznalj inkabb edesitot, vagy semmit. En peldaul csak egy kis citromlevel izesitem a teat, es imadom.
2020. szept. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!