Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális dolog egy életen át...

Normális dolog egy életen át fogyókúrázni?

Figyelt kérdés

Rendben van az, hogy egy 50+-os nő gyakorlatilag fiatal felnőtt kora óta mindig valami diétán van? Minden nap méri a súlyát, ami folyamatosan jojózik, rengeteg pénzt költ mindenféle fogyi tablettára, diéta porra, detox teára, sokszor előfordul, hogy nem is eszik egész nap semmit, csak ezeket a löttyöket issza.

A családja szerint ez így teljesen rendben van, mert "ő mindig ilyen volt, így érzi jól magát". Szerintem pedig ez a nő beteg.

Nektek mi a véleményetek?



2020. szept. 23. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem, de van, akinek sajnos állandóan figyelnie kell a súlyára, ha hízékony.
2020. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Teljesen normális. Folyamatosan jojózik, viszont egy határon nem akar túlmenni, az, hogy jó -e amit csinál fogyókúra címén, az egy dolog. Nem tudom, hogy miért gondolod betegnek; azt kellene tennie, hogy elhagyja magát és hízik világnak?
2020. szept. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Azt gondolnám róla, hogy 50 év alatt nem sikerült rájönnie, hogy a fogyáshoz aktív, sportos életmód is szükséges. Miért? Ezt ő tudja. Valószínűleg azért, mert az életmódváltás a legnehezebb és csak hosszú távon hoz eredményt, ezért vagy meg sem próbálja vagy néhány hónap után visszaáll a régi életmódjára, mert nem látja az eredményt.
2020. szept. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy szerintem el kellene engednie magát, csak egyszerűen az nem egészséges, ha valaki folyamatosan ki van téve a jojózásnak, nem egészséges, ha valaki koplal napokig és olyan löttyöket iszik, amitől nonstop megy a hasa, nem egészséges, ha a családi étkezéseken csak ül az asztalnál és nézi, ahogy a többiek esznek. Ez az életmód sem kevésbé egészségtelen, mint a túlsúly. Ha egészséges kapcsolatod van az étkezéssel, akkor is fenn lehet tartani egy normális alakot (bár szerintem vannak ennél sokkal fontosabb dolgok), csak nem kell reggelire, ebédre meg vacsorára is pizzát enni csokifagyival. Neki étkezi zavara van, és szerintem ijesztő az, ahogy a családja asszisztál hozzá.
2020. szept. 23. 18:53
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ez a kérdés meg sem született volna, ha nem tudná a Kérdező is pontosan, hogy ez se nem normális se nem egészséges.
2020. szept. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Nincs étkezési zavara, csak az önmérsékletével vannak problémák, mind az evéssel, nemkülönben a lefogyással kapcsolatban.
2020. szept. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Attól nem lesz jobb, ha nem eszik... fogyni sporttal és minőségi táplálkozással lehet, nem koplalással
2020. szept. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Az, hogy diétázik és odafigyel a súlyára, önmagában nem lenne baj. A fogyókúrás tabletták, porok használatával és a napokig koplalással én nem értek egyet, de gondolom, ő hisz ezekben. Egy kicsit túlzásba viheti, de az ő dolga. Szerintem nem beteg, csak még nem jött rá, hogy másképpen (egészségesebben) is lehetne súlyt tartani, és néha egy kis lazítás is belefér, pl. családi eseményeken, ünnepekkor.

Ha minden nap méri a súlyát és folyamatosan diétázik, hogy jojózik? Ezt nem igazán értem. A jojózás szerintem az, amikor valaki fogyókúrázik, aztán abbahagyja, visszahízik, aztán megint fogyókúrázik és így tovább.

2020. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

Nekem sajnos igen. Ha egy hétig elengedem magam, mondjuk nyaralás akár 5 kilót is hízhatok. Sajnos vannak ilyen emberek. Néha könnyes szemmel megyek el a Tescoban a csoki/csipesz részleg mellet.


Szigorú diéta mellet tudom tartani a 105 kg-ot. (27f 202 cm)

2020. szept. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!