Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi idő kell hogy látszódjo...

Mennyi idő kell hogy látszódjon/érződjön az, hogy egészségesebben étkezem? Jó úton haladok?

Figyelt kérdés

Mióta elkezdődött a suli nagyon keveset eszem meg alapjáraton sem táplálkoztam egészségesen.

Az elmúlt egy hónapban nagyon szárazzá vált a hajam nagyon elvékonyodott és törik és a bőröm sem szép. Emellett folyton álmos vagyok meg gyakran borongós a kedvem. Gondolom mind ez azért van mert nem iszok és nem eszek vagy ha igen akkor sem túl tápláló dolgokat.


Szeretnék változtatni, már a napokban is igyekeztem odafigyelni jobban.

Egyelőre az a cél hogy mindennap egyek 40-50gramm fehérjét amit növényi alapon akarok bevinni. Emellett zöldség, gyümölcs fogyasztás (ezzel eddig nem volt gond) és legalább 1.5 liter víz fogyasztása.

Szerintetek ez így kezdésnek milyen? Mit javasoltok még? Mennyi idő után leszek kívül belül egészséges?



2020. okt. 5. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdésnek jó, csak tényleg tartsd is be. Próbálj valamit mozogni is keveset, akár joga, futás, biciklizés, ugrókötelezés, sétálás, bármi amit szeretsz.
2020. okt. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a növényi fehérje szója (tofu) vagy búzasikér (szejtán), ezekről lebeszélnélek, ha egészségesebb szeretnél lenni.

40-50 g növényi fehérje szerintem kevés, mivel nem biztos, hogy 100%-ban hasznosul.

Célozz meg 1 gramm/testsúlykg fehérjét, ha növényi, akkor többet (de inkább legyen növényi és állati is). Ha rendszeresen sportolsz, akkor inkább 1,5 g-ot.

A sok zöldség, gyümölcs jó, de ezekkel még mindig lehet, hogy túl kevés kalóriát és hasznos tápanyagot viszel be. Kérdés, hogy mit eszel még és mennyit. A zsír is fontos, 40-50 g szerintem a minimum, hogy mindened jól működjön és a zsírban oldódó vitaminok is fel tudjanak szívódni.

Azt, hogy mikor leszel kívül-belül egészséges, nem lehet megmondani. Függ a jelenlegi egészségi állapotodtól, életmódodtól, attól, hogy mennyire vannak kimerülve a tartalékaid és milyen tápanyagokból van hiányod, milyen az emésztésed és ehhez képest megfelelő-e a táplálkozásod.

Táplálkozz változatosan, és egyél-igyál eleget, aztán majd látod, hogy javul-e pár hét alatt a bőröd és a közérzeted, energiaszinted - ezek viszonylag gyorsan jelzik, hogy jól csinálod-e. A hajadnak több idő kell, hogy látszódjon a változás. Érdemes lenne valamilyen "hajvitamint", D-vitamint és kollagént szedned, magnéziumot se ártana.

2020. okt. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én fenruárban váltottam és a szeptberi verképem már tökéletes lett. De májusban is már latszott hogy jó irányban haladok. Koleszterinemmel voltak gondok mindig.
2020. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!