Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől van, hogyha kávét iszok...

Nemtudom33 kérdése:

Mitől van, hogyha kávét iszok akkor utána egyből el kell mennem a nagy dologra?

Figyelt kérdés
Nem vagyok laktóz érzékeny és nem tudok semmilyen allergiáról. A kávé megivása után kb. 2 percel kell elmennem.

2020. okt. 7. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
A koffein miatt. Nem bírja a szervezeted, nagyon felpörgeti a dolgokat.
2020. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
85%
Azert mert koffein van benne
2020. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb embernél így van, nem kell aggódnod.

A cigisek szoktàk mondani hogy reggel cigi, kàvé, wc.

2020. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Én ha reggel megérzem a kávé illatát már attól mennem kell. Ez természetes, az emberek nagy részénél így van.
2020. okt. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5%
A kávétól szerintem mindenki megy :)
2020. okt. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem megy mindenki 😁 én még ezt nem vettem észre. De máson se a családban. Max. hamarabb kell pisilni, mert a koffein vízhajtó.
2020. okt. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100% Arabicaban kevesebben koffein van, esetleg próbáld meg azt, hacsak nem ragaszkodsz a mostanihoz. A robusztás blendek engem is meghajtanak.
2020. okt. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én reggel tisztán szoktam inni egy kávét, és utána megyek. Eddig azt hittem, hogy az íze váltja ki az ingert, de akkor tévedtem!
2020. okt. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem "meghajtás" és nem érzékenység miatt van, ne keverjük a szezon a fazonnal!


Ez első körben amiatt van, amiért alapvetően isszuk. Gyorsítja az anyagcserét, pont emiatt élénkít. Beindítja a szervezet minden funkcióját, beleértve a perisztartikát is.


Másodsorban pedig mikor ez elég sokszor történik meg , erre kondícionálja az agyat. Zsigeri reflexé válik, mint a csengő Pavlov kutyájánál.

(Ismert ugye, hogy az evést kötötte a csengőhöz, és idővel a csengőre is beindult a kutya nyálelválasztása)


Úgyhogy semmiféle intolerancia, meg hashajtó hatás nincs a történetben.

Ha valaki rendszeresen, és ugyanakkor kávézik, az a természetes, ha ez kialakul nála.

2020. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. okt. 9. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!