Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Történik valami változás...

Történik valami változás bennem azáltal, hogy nem eszem többé csokit és csipszet?

Figyelt kérdés

Egészen pontosan 2 hete nem eszem egy darab csokit, egy szem csipszet sem, mivel napi szinten tettem ezeket előtte, volt hogy többet is egy nap. Viszont ez nagyon frusztrált már engem egy jó ideje, csak nem volt meg bennem az, hogy hogyan is lehetne ezt megszüntetni az életemben. Úgy gondoltam ez is egy szenvedély betegség, nem tidtam úrrá lenni a saját gondolataimon ugyanúgy mint amikor annak idején a cigiről és az -alkoholról akartam meg szabadulni. Ezek 7 hónapja sikeresen eltűntek az életemből, és azóta töretlenül is tart bennem az elhatározás, és most végre hogy nagyon úgy néz ki sikerült meg szabadulnom egy másik függőségemtől is , a kényszeres évestől. Ami leginkább ilyenekből állt. A sok egészségtelen rágcsálni valók.

Van e bármilyen hátassal ez a szervezetemre hogy le mondtam ezekről? Fogyni fogok ? 50-55 között lehet a súlyom, fogyni nagyon nem szeretnék viszont tanácsot szeretnék kérni hogy mi a legjobb Amit ilyenkor tehetek. Mi az amire érdemesebb oda figyelni, miből többet enni, mivel soha semmikor nem éltem eddig egészséges életmódot, és "rendes" kajákat se nagyon ettem, de most szeretném megragadni az alkalmat. Hálásan köszönök minden egyes figyelmet azoknak akik elolvasták a hosszúra sikeredett írást!


2020. okt. 19. 06:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem fogsz fogyni, ha más ételekből eleget eszel, így pótolod a kiesett kalóriákat. (Egy tábla Milka kalória szempontjából kitesz egy főétkezést.)

Azt nehéz megmondani, hogy milyen hatással lesz ez az egészségedre, mert ez attól is függ, hogy összességében milyen a táplálkozásod. Én fiatalabb koromban nagyon sok édességet ettem, meg is látszik a fogaimon sajnos, pedig nem hanyagoltam el a fogmosást. Emellett inzulinrezisztenciám is lett, a pajzsmirigyem és az emésztésem is megsínylette a helytelen táplálkozást. Ha odafigyelsz, mit eszel (és iszol), ezeket elkerülheted.

Olvass sokat az egészséges táplálkozásról, pár sorban nehéz lenne összefoglalni. Röviden én csak annyit tudok javasolni, egyél sok zöldséget, édesség gyanánt inkább gyümölcsöt, magvakat, lehetőleg kerüld a gyorskajákat és bolti készételeket. Egyél főtt ételeket is, legjobb, ha te készíted. Legyen változatos a táplálkozásod, és vigyél be elég fehérjét az ételekből. Olvass utána a vitaminoknak, egyéb fontos tápanyagoknak, miben mi, mennyi van, és mi az, amit érdemes kiegészíteni, pótolni.

Az egészséges életmódhoz hozzátartozik a megfelelő mozgásmennyiség, folyadékbevitel és alvás is, ezekre is figyelj oda.

Ha jól csinálod, észre fogod venni a pozitív változást. Javul az immunrendszered, ritkábban leszel beteg, jobb lesz a közérzeted, több az energiád, szebb lesz a hajad, a bőröd.

2020. okt. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két k*rva egészségtelen ételről mondtál le, úgyhogy azt hiszem máris sokat segítettél az egészségednek. Cigi szintén. Alkohol még tűrhető fiatalon asszem, de utána nem.


Husi, zöldség, rizs, zabpehely, egészséges olajok (halolaj konkrétan) és semmi szemét (csoki és mindenféle cukor, étolaj, glutén, transzzsír: chips, margarin, fagyi, patt. kukorica, stb.).

2020. okt. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!