Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rossz máj érték, étkezések...

Rossz máj érték, étkezések utána "kaja kóma", merre érdemes indulni!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 33 éves férfi vagyok.

Életem első teljes vérvételén 3 éve figyeltem fel elsőnek a magas értékekre. (GOT: 54 U/l, GPT: 118 U/l, GGT: 73 U/l), minden más normál értékek közt.

Nem eszek zsírosat, mert kis mértéktől is görcsök vannak.

Voltam hasi UH -n, az epe tiszta, egyedül a máj nagyobb, "zsíros" -nak látszik.

Viszont a másik gond, hogy ha szénhidrátot eszek, már egy normál adag után is, fáradt / álmos - tompa leszek, ha pedig egyenest szénhidrát bomba, akkor párom leírása alapján, olyan mint ha részeg lennék, lelassulok és furcsán formálom a szavakat, mint ha be lennék rúgva. (pl. egy mákos - grízes tészta után)

Kérdeztem a házi orvost, de Schindler a temetőt pedig Schindler listájának hívjuk, így a véleménye annyi volt: diétázzak.

185cm magas és 100kg vagyok, nem vagyok vékony, de nagyon dagadt se, de így is szabályosan látszik a májam elhelyezkedése - formája.

Próbáltam diétát, szénhidrátot is vissza venni, 160g -ra, de ettől csak erőtlen - fáradt lettem, munka mellet nem tartható.

Bár nem vetem meg a salátát - zöldségeket, de csak ezen meg főtt csirke mellen nem lehet élni.


Mind ez úgy alakult ki, hogy nem iszok alkoholt, maximum szilveszterkor a pezsgő mikor koccintunk, de ha csak a párommal vagyok, akkor az is gyerek pezsgő. :-)


Érdekelne, hogy szerintetek, mi állhat az egész hátterében, és merre lenne érdemes elindulni, aki esetleg tud is valami hasznosat tenni!?


2020. okt. 23. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Inulinszinttel minden rendben?
2020. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tudni, mivel fogalmam sincs melyik orvosnál kell elindulni vele.

A vércukrot tudom, az 5 környékén van, 1 órás mikor K.O. -n vagyok fel megy 8 környékéig, 2~3 óra múlva vissza áll 5 környékére.

2020. okt. 23. 19:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Kellene egy terheléses vércukor vizsgálat, lehet inzulin rezisztenciád.
2020. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha túl sok szénhidrátot eszel (már ami neked sok), attól lehet nem alkoholos zsírmájad. A túl sok szénhidrát utáni kajakóma az inzulinrezisztencia egyik tünete. Háziorvostól kérj beutalót vizsgálatokra.

Az viszont elég nagy baj, ha se a zsírt, se a sok szénhidrátot nem bírod. Valamiből kell az energia, ahogy írtad, natúr csirkemellből és zöldségekből nehéz lenne neked elég kalóriát bevinni. Ezért sem bírtad a 160 grammos diétát.

Ha nincs baj az epéddel, én azt javaslom, valahogy mégis próbáld meg fokozatosan növelni a bevitt zsír mennyiségét (pl. ehetsz sajtot, olajos magvakat, tojást), és szintén fokozatosan csökkenteni a szénhidrátot, főleg a finomított ch-t (pl. cukor, finomliszt) és a magas glikémiás indexű ételeket. Ha nem hirtelen, egyik napról a másikra vágsz bele a szénhidrátcsökkentett étrendbe, hanem fokozatosan, és közben ugyanannyi kalóriát viszel be, a szervezeted szép lassan hozzá fog szokni, és nem leszel állandóan fáradt, ingerlékeny stb., tudsz majd dolgozni is.

Másik megoldás a hirtelen átállás, de ehhez kell egy olyan hét, amikor nem dolgozol, és tudsz sokat pihenni. Pár napig igen vacakul leszel, fejfájás, álmosság, rossz közérzet kísérheti, de ez el fog múlni (saját tapasztalatom szerint).

2020. okt. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!