Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet,hogy meghalhatok a sok...

Lehet,hogy meghalhatok a sok szójától?

Figyelt kérdés

Szóval a nővéremék akik vegetáriánusok csináltak itthon vegetáriánus ételeket, hogy megmutassák milyen az ízük.

Volt valamilyen gombóc mártásban meg töltött tészta ami nagyon finom volt és szójagranulátumot használt benne a hús helyettesítésére.

Sajnos túl sokat ettem belőle mert nagyon ízlett. Aztán gondoltam utána nézek a szójának mert túl sokat nem tudok róla. De olyanokat olvastam, hogy allergiás rohamot okozhat meg szívrohamot vagy agyvérzést is is.

Nagyon megijedtem és szúr a szívem is.


2020. okt. 23. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ún. konverziós zavar, a.k.a hisztéria. Olvass utána.

Egyébként a víztől is meghalhatsz. A mérték a lényeg.

2020. okt. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz, a hipochondria előbb visz a sírba.
2020. okt. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szója túlzott fogyasztása súlyos betegséget is okozhat (pl rák) A szójában olyan anyagok vannak amelyek nem tesznek jót.Természetesen vannak benne hasznos tápanyagok, de magas ösztrogén szintje van, amit mint mértékkel való fogyasztása nem okoz gondot. Nem kell minden nap azt fogyasztani és nem lesz baj. Persze mindenben van, de nem olyan nagy mennyiségben, hogy mindennap azt fogod enni. Nem kell megijedni tőle, hanem mértékkel fogyasztani.
2020. okt. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha allergiás lennél rá, már rég kiderült volna. Kevés ember van, aki sosem eszik szóját, mivel már mindenféle bolti élelmiszerbe beleteszik, a oékárutól kezdve a különféle felvágottakig.

Egy alkalomba biztosan nem fogsz belehalni. A rendszeres, nagy mennyiségben való fogyasztása viszont szerintem nem egészséges, én is olvastam már sok mindent róla.

2020. okt. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az allergia azonnal jelentkezik, ugyhogy relax. Vegetarianusok viszont mar jo reg massal helyettesitik a hust es a feherjet. A szoja evtizedekkel ezelott egy oriasi tevedes volt. Nagyon nehez emeszteni is, es tobb a kara, mint a haszna.

Ez nem vonatkozik a szojaszoszra, azzal minden rendben van.

2020. okt. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!