Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bartátnőm anorexiás, hogyan...

Bartátnőm anorexiás, hogyan segítsek rajta?

Figyelt kérdés
Tehát van barátnőm, 16 éves (én is annyi vagyok). fél éve ismertem meg, akkor is vékony volt már, ha jol tudom olyan 167 cm és 53 kg. Most ugyanolyan magas, és 46 kg. Persze ezt cska most mondta el nekem (persze en is eszre vettem de nem akartam ezt igy mondani neki), mivel ma vallotta be nekem hogy ő valójában éhezteti magát folyton, napi 2-300 kaloriat eszik maximum. Két másik városban lakunk, tehát sajnos iskola időben nem tudok vele lenni egész nap, csak hétvégente, amikor viszont eszik, de lehet hánytatja is magát miutan elmegyek, erről nem tudok. Szüleinek nem akarja elmondani, "van épp elég bajuk, nem érdekelné őket" (valoban fura szulei vannak kicsit), és orvoshoz sem szeretne fordulni, csak nekem merte elmondani ezt eddig. Ha bárkinek is volt dolga már hasonlóval, kérem segítsen hogyan tudnék neki segíteni hogy "kigyógyuljon" ebből az egészből, nincs tapasztalatom e téren, és nem szeretném megbántani

2020. nov. 4. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha erokteted hogy egyen akkor csak rosszabb lesz. Az enyem is az. Szakemberhwz kell fordulnia.


Nezd meg a temaban youtubon podor novak reka uj videojat. Dietetikus es pont errol beszel benne. Sokat segithet neki.

2020. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Pszichológushoz kéne mennie, ha egyedül nem tudja legyőzni ezt a kényszert. Valószínű a "fura szülei" miatt ilyen. A családi problémáit nem tudja kezelni, esetleg bántalmazást..

Te nem tudsz helyette enni.. Esetleg "táv evést" videokonferencián ki lehet próbálni, hogy közösen esztek, újra rendszer legyen belőle.

Miért kezdte el? Kövérnek látja magát, beteg lett kajáktól? Ha nem beteg akkor lelki ok. Alapvetően a kiváltó okot kell rendbe tenni, az énképet, addig nem lesz jobban!

2020. nov. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából lehet a családi helyzete miatt, szülei elváltak, nevelőaőja alkoholista és nagyon rossz ember saját meglátásom szerint, ez a "táv evés" jol hangzik, de annyira nem nagy a távolság, csak suli időben egyenlőre még nem alszok ott nála, csak hétvégente. 50 kmrol van szo, vonattal fel ora, talan ha tehetem kimegyek ha mar mas megoldast nem latok. Vékonynak látja magát, nem azzal van a baj, de még vékonyabb akar lenni, a fogyás boldoggá teszi őt bármi áron. Napi egyszer eszik suliban, és akkor sem sokat, bármennyire is szeretnék ezen segíteni, nem tudok, nem tudom etetni. De a videó tippet koszonom megnezem <3
2020. nov. 4. 20:19
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Rá kellene beszélned, hogy keresse meg az iskola pszichológust, de nem ártana az édesanyjával is beszélnie. Nyilván vele is baj van, ha nem veszi észre milyen vékony, és egyáltalán nem eszik, de nem biztos, hogy reménytelen. Ez nem játék, arról szól, hogy rosszul érzi magát, és nem tud mit csinálni az egyetlen dolog amit irányítani tud az a teste, és ezáltal sikerélménye van.
2020. nov. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Meg is van! Annyit szorong otthon, hogy azért nem eszik. Erre a költözés a legjobb megoldás! OK, fiatalon nehéz meglépni, de nagyon hamar javulna!

Mindenképp beszéljétek ki a gondjait, ha te el tudod viselni lelkileg ezt a terhet, amit majd átad a tetű alkoholista miatt! Én családomba is beférkőzött. Nehéz. Ne érezze saját gondjának, nem tud segíteni, nem neki kell megoldania.

Az nagyon jó, ha látja és elismeri, hogy sovány! Most azt kellene tudatosítani hamar, hogy meghal, ha nem eszik. Nem kell szépíteni, csak tényeket: nem fejlődnek ki a mellei, visszamarad szellemileg, beteges, gyenge lesz.... Erre hegyezném ki, hogy pl. így nem tudja megvédeni magát a részegtől! Kiszolgáltatott, nem tud elfutni, visszaütni, anyukát védeni. Neki ezekért kellene erősnek lennie, ahhoz étel kell, mozgás.

Ha nem áll rendelkezésére az, amit szívesen enne, eleszik előle, vegyen magának! Sok megy el piára, az anyja lehet kuporgat, hogy egyedül mindent fenntartson, így gagyi az étel. Emellé ha szorong, az inger sincs meg, így nem eszik.

Nagyjából így már érted mik a sarkalatos pontok.

B12 injekció kúra növeli az étvágyat, ha pedig arányosan eszik, nem zsírt fog felszedni..

2020. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Édesanyja is megelégelte már a nevelő apját, napokban fognak tőle hazaköltözni. Az mennyire lenne jó ötlet, ha segítenék neki az első válaszoló video otleteben levo modszerrel gyogyulni neki, ugy, hogy akar "kikoltoznek" hozzajuk? Vagy a pszichologus igy is nagyon szukseges, hogy ennyit segitek neki, lelkileg es fizikailag is? Mi ketten nagyon megbizunk egymasban, es a kettonk kapcsolata nagyon eros. Mas otletet es barmilyen gondolatot szivesen fogadok meg!
2020. nov. 4. 20:55
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy ettől a költözéstől helyrebillennek a dolgok. Neki fejben kell eljutni oda, hogy egészségtelen, amit csinál. Az, meg hogy kiköltözz hozzá nem rajtad múlik, hanem a szüleiteken, és kevéssé valószínű, hogy beleegyeznének. Valószínűleg fizikailag rosszul van, és nem is menstruál, legalább a gyerekorvosra beszéld rá, hogy nézzék meg a vérképét, vas szintjét, mond meg, hogy aggódsz az egészségéért, ha valóban ilyen jó a kapcsolatotok hallgatni fog rád.
2020. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szeresd nagyon, támogasd az önbizalmát. A költözés remélhetőleg jót fog neki tenni. Mondd el neki az #5 érveit, és azt, hogy aggódsz érte, hogy tönkreteszi magát. Vegyél neki vitaminokat, és amikor együtt vagytok, egyetek együtt finom, tápláló ételeket, de ne erőltesd, hogy egyszerre sokat egyen, inkább többször keveset. Kérdezd meg tőle azt is, otthon van-e mit ennie a mindennapokban, ha nincs, vásárolj be neki (vele együtt). Arra azért vigyázz, hogy ne érezze úgy, hogy csak a kaja (és a testsúlya) körül forog a közösen együtt töltött idő, és ne veszekedj vele az evés miatt.
2020. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tippet és támogatást, ma átbeszéltem vele ezt az egészet, megígérte nekem hogy nem éhezteti magát tovább és szeretne velem együtt is enni akár, és hogy nem áll többet mérlegre. meglátása szerint fontosabb hogy nekem megfeleljen mintsem hogy magának mindenáron, és tönkre tegye magát! Tehát valami elindult szerencsére🥰
2020. nov. 5. 18:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! Miujság azóta?
2021. jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!