Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiából gyógyulás során...

Anorexiából gyógyulás során ez mennyire normális étkezések után?

Figyelt kérdés
Nagyobb étkezések után (főleg ha folyadék is van közte, mint például leves, vagy picivel több vizet iszom) erős mellkasi nyomást érzek, és sokszor ez is gátol abban, hogy tovább tudjak enni. A szívemmel lehet valamilyen probléma?

2020. nov. 10. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

En arra gondolnek hogy csak sok levegot nyeltel eves kozben, ez a legtobb embernel problema. Nekem is ott van az a nyomas erzes minden leves utan, de az csak a levego, amit majd kibofogsz.

Ha nem ez a gond, akkor az pszichikai tunet, tehat valoszinu hogy bekepzeled. Az agyad ugyanis barhol kepes fajdalmat gerjeszteni a testedben, ha elhiszed hogy ott tenyleg faj. Vagy epp nyomast erzest ahogy leirtad.

2020. nov. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez anorexiabol gyógyulni, a teltségérzet mindenkinél máshogyan jelentkezik. Egészséges emberek is érezhetnek nyomást a mellkasban amennyiben többet esznek attól ami “beléjük fér” vagy már csak a “szemük kívánta”.

Koplalás után engem szintén emiatt is előre pánikoltam. Borzalmas érzés, mégis csak az idő tud megoldást nyújtani. Egyél, egyél és nem lesz ez mindörökké. Esetleg próbáld meg az adott étkezést nem egyszerre elfogyasztani, így hátha kiküszöbölhetető a kellemetlenség:)

2020. nov. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet reflux is. Sokszor a szívrohamhoz is hasonló tüneteket produkál. Ha sokáig és keményen koplaltál (napi 800 kcal alatt), akkor elvileg ártalmas lehetett a szívednek is, de mivel étkezéssel összefüggésben jelentkezik, inkább a refluxra tippelnék. Esetleg pszichoszomatikus tünet, tehát lelki okai is lehetnek.
2020. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!