Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Meg szeretnék gyógyulni az...

Meg szeretnék gyógyulni az anorexiából. Milyen ételeket kéne ennem?

Figyelt kérdés

Érdekelne meggyógyult anorexiások tapasztalata is, hogy ilyenkor hányszor egy nap, miket és mennyit kéne enni. Mert mindenképpen értelmesen szeretném csinálni, tehát nem akarok ilyen fehérlisztes, rostszegény sütikéket, meg csokikákat zabálni.


Nektek hogy nézett ki/néz ki most az étrendetek, hogy egészségesek vagytok?



2016. júl. 30. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Húú ezzel jól feladtad a leckét.

Az anorexia egy komoly pszichiátriai megbetegedés, súlyos testképzavarral. Az anorexiás betegnek pszichiáter és dietetikus együttesen állítja össze az étrendjét.

Tudni kell mégis mennyire súlyos a probléma, hány kg vagy, milyen magas, hogyan tekintesz saját magadra, stb.


Biztosan anorexiás vagy?

Szakembernek kellene összeállítania az étrendet.


Nem lehetetlen egyébként meggyógyulni, sok gyógyult van.

2016. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ötször kell enni, keveset, ebből pl.: tízórai és uzsonna lehet gyümölcs, ebédre főzelékek sovány hússal, vagy hús és saláta, barna rizs, ehetsz mellé teljes kiörlésű magos péksütit, reggelire is ilyen péksüti megvajazva, paprika, paradicsom, kakaó. Vacsira lehet szendvics zöldfélékkel, vagy melegétel, nasinak sótlan mogyi, mandula, dió, sárgarépa.

Persze megbeszdélhetnéd diatetikussal, aki összeállít neked pl egy heti étrendet.

Amúgy egy vérvétel sem ártana, ha még nem voltál, hogy milyen vitaminból van hiányod.

2016. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én amikor anorexiás voltam, rámparancsolt az orvos, hogy villámgyorsan vagy elkezdek enni és felkapni kilókat, vagy a 2 hét múlva esedékes kontrollnál AZONNAL beutal a kórházba, ahol majd infúziókkal táplálnak. Na, ez elég fejbekólintás volt ahhoz, hogy elkezdjek enni.(ugyanis irtózok a kórházaktól) 2 óránként tömte belém Anyum a kaját (egyébként a doki szerint mindegy volt, hogy mit, csak egyek már valamit)...szóval én 2 óránként ettem, mindig csak pár falatot (több nem ment volna, undorodtam minden kajától), de 1-2 kilót sikerült ezzel felkapnom és ezzel meggyőzni a dokit arról, hogy a kórház és az infúzió nélkül is menni fog a további hízás 😊
2016. júl. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mindegy, mit eszel. Jó lenne odafigyelned a megfelelő fehérjebevitelre (kb. 1 g/testsúlykilogramm, de vigyázz, a húsok sem 100% fehérjéből állnak), zsírokra. Utóbbiból, ha máshogy nem megy, 2 evőkanál tiszta kókuszolaj és 1 evőkanál extra szűz olviaolaj jó lenne, akár magában is bekaphatod és iszol rá. Ezekből lehet kevesebb, ha éppen van némi állati zsír az ételedben. Jöhetne még egy halolajkapszula is az EPA/DHA bevitel céljából.

Húst, vajat, sajtot, májat vagy bármit, amiben van egy kis koleszterin jó lenne napi szinten fogyasztanod, ha nincs rendben a hormonrendszered.

Nagyon hasznos lenne egy ideig probiotikumot is szedned, hogy helyreállítsd a bélflórádat, ez javítja az emésztést is.

Vitaminok sem ártanának, főleg B-vitamin és cink, de legjobb lenne komplex vitamin- és ásványianyag-kiegészítő.

Minél több zöldség és gyümölcs, azon felül a többi opcionális, de nem ajánlott cukros-fehérlisztes ételekkel tömni magad, mert elveszi azt a kis helyet a hasznosabb ételektől, és a bélflórádat is kedvezőtlenül befolyásolja.

Tejtermékekből a leghasznosabb a natúr joghurt és a kefír, ha bírja az emésztésed. A szóját és az étolajat lehetőleg kerüld.

2016. aug. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok erőt és kitartást kívánok neked! Erre lesz a legjobban szükséged.
2016. aug. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Azt amit kivansz. Ha fejben mar eldolt a gyogyulas, akkor most ne korlatozd magad, most ugyis hiznod kell. En ketto honapja jutottam el arra a szintre, hogy gyokeres valtozasokat hoztam az eletemben..en alapvetoen mivel 3 evig semmi hust nem ettem, most azt kivanom allandoan. Rengeteget.. 1500 kaloria kornyeken eszem mostmar, ezerrel kezdtem (100-200 volt elotte), a szenhidrat nalam a minimumon mozog, 40 g a max..de ha mast kivannek, azt ennek.. Ettem en mar kiskanallal kristalycukrot. :D :D

Alapvetoen amit en eszek (glutenerzekenyen) az a zab, joghurt, tojas, turo, zoldsegek es sovany husok. Jobb ha egeszsegesen eszel, es inkabb izmot epitesz majd, mert ha feszes maradsz hizas kozben, talan kevesbe zavar, ez nalam bevalt. de ha eletveszelyes a sulyod (en 34 kg voltam ket evig, volt hogy 30) akkor most eloszor fel kell szedned egy picit.

En 165 cm vagyok, orvosok altal megszabott hatar volt a sporthoz a 38 kg, tehat azt szepen megvartam, es most kezdtem el kondizni. Azota mar szepen latszik a valtozas, hogy kezdek tonusosabb lenni, es sokkal jobban odafigyelek a feherjebevitelre, de a lenyeg hogy normalis eletet eljek. Szamomra ez arrol szol, hogy vegre ne korlatozzam magam, es merjek. Nagyon sokan elmennek a masik iranyba es korlatlan zabalasba kezdenek, csoki, edesseg stb. Ezektol sem szabad megfosztanod magad, ha eppen ugy erzed ez kell, hisz a cel, hogy normalis legyel..ne felj semmitol, de normalis merteket tarts. Ehhez kerj segitseget akar baratoktol, barkitol, hogy ujra megtanuld mekkora a normalis adag, mennyi az atlag..


Nagyon sok kitartast kivanok neked! Rengetegen megcsinaltak, te is meg fogod. Tobb vagy, mint ez a betegseg!


22L

2016. aug. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!