Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesebben eszem mint...

Egészségesebben eszem mint valaha és mégis hízok? (Lent bövebben)

Figyelt kérdés

Alapvetöen cukorbeteg vagyok és glutén érzékeny valamint 2 éve vegetariánus.

3hete viszont elkezdtem vegán étrendet követni és figyelek hogy ne adjak hozzá felesleges zsírokat-olajokat.


Kb 1000 kcal körül eszem naponta, ebböl 15-20% Olajok-zsírok olajos magvakból. És kb 140-210g szénhidrát föleg gyümölcsböl, hüvelyesekböl és zöldségekböl.


Mióta így eszem jobb a cukrom mint bármikor életemben, nem is kell annyi inzulin és elmúltak a 'craving'-ek (hogy nagyon kívánjak pl csokit vagy bármi egészségtelent)


Viszont híztam 3kg-t és ez nagyon zavar. Föként azért kezdtem el, hogy lefogyjak. Természetesen mellette heti 3-4x sportolok is.


Érzem a ruháimon/testemen is.

Amúgy 150cm vagyok és 65 kg. Szóval lenne miböl fogyni.



2020. nov. 23. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hormonháztartásod/pajzsmirigyed rendben van?
2020. nov. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Inzulinos cukorbetegként szerintem nem jó ötlet ennyi szénhidrátot enned, még egészséges ételekből sem. A fehérje és a zsír pedig túl kevés, ahogy az 1000 kcal is. Az anyagcseréd nagyon lelassulhatott, ha ennyi kalória mellett is hízol, érdemes lenne megnézetned a pajzsmirigyedet.
2020. nov. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Én meg eszek húst, zöldséget, gyümölcsöt, szénhidrátot vegyesen, napi kb 2000 kcal, mégsem tudok egy dekát sem hízni, pedig szeretnék😂Igazságtalan az élet. Amúgy esélyes, hogy pajzsmirigy.
2020. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
2-esre ne hallgass, én is inzulinus cukorbetegként 160-200 g ch-t eszek egy nap, ha kevesebbet eszek akkor leesik a cukrom.
2020. nov. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4%
#4: Talán mert ha kevesebb ch-t eszel, kevesebb inzulin is kellene. Erre még nem jöttél rá?
2020. nov. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5-ös te valószínűleg nem vagy cukorbeteg, mert ez nem ilyen egyszerűen működik.
2020. nov. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Valóban nem, csak IR-es. Viszont olvastam nem kevés olyan ember történetét, akik cukorbetegként lefogytak és elhagyták az inzulint.

Pl. itt: [link]

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Lehet, hogy nem ilyen egyszerű - ezért is javasolják, hogy ha gyógyszert szed valaki, konzultáljon az orvosával, hogy a gyógyszeradagot étrendváltoztatás esetén beállítsa, mivel a gyógyszerigény, főleg az inzuliné, nagymértékben csökkenhet. De nem is lehetetlen.

Alacsonyabb inzulinszint mellett könnyebben megy a fogyás.

2020. nov. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves IR-es, sajnos az egyes típusú cukorbetegség nem ilyen egyszerűen működik és bármilyen diéta mellet sem fog előfordulni, hogy ne kéne inzulin, mert ez csak akkor lenne lehetséges, ha a saját hasnyál mirigyem kezdene inzulint termelni. Az 1-es típusú diabétesznek meg pont az a lényege, hogy szervi probléma mmiatt ez nem valósul meg. Az összes többinél (IR, 2-es diab., stb...) pedig többnyire termel a test inzulint, csak nem eleget. ezeken lehet jó étkezéssel segíteni, úgy, hogy a test képességeihez igazítják a szénhidrát mennyiséget és nem "elvárják' a testtől, hogy eleget termeljen.
2020. dec. 12. 00:11
 9/11 A kérdező kommentje:
Többieknek köszönöm a válaszokat. A pajzsmirigyet kizártam, mert csináltattam tesztet és minden rendben van. Azóta vissza is ment a súlyom a megszokottra. Azért fogyni jó volna még, de legalább a kétségbeesés megszűnt már.
2020. dec. 12. 00:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, eddig egyszer sem említetted, hogy 1-es típusú cukorbeteg vagy. Ebben az esetben nyilván szükség van valamennyi inzulinpótlásra.
2020. dec. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!