Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek ha Sok a bélgáz...

Mit tegyek ha Sok a bélgáz korog-morog a hasam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mit csináljak ha egyfolytába korog-morog a gyomrom túl sok a bélgáz bennem és hogyha nem szellentek akkor csak korog tovább hogyha meg igen akkor kicsit jobb ez egy éve kezdődött kb néha van hasmenésem kicsit néha savas vagyok voltam orvosnál laktóz fruktóz vizsgálaton de elvileg ilyen baj nincs irritábilis bélszindrómám sincs elvileg de nagyon idegesító tud lenni álltalában bal oldalon hallom a hangokat a belekben és hogyha nyelek akkor is egy 3 mp mulva megszólal a hasam álltalában este szoktam hallani vagy napkozbe amikor csenben vagyok és elég kínos tud lenni mit csináljak gyümölcsöt zöldséfek nem nagyon eszek????

Ha valaki tud megoldást kérem szóljon köszi!?



#bélgáz #Morgó has
2020. nov. 30. 02:08
 1/9 anonim ***** válasza:
2%
Vedd be a tűzoltó f szát.
2020. nov. 30. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

etelintolerancia vizsgalat talan megmondja mitol van ez.


en pl. tojasra sose gondoltam volna, hogy bajt okozhat, annyira alapveto elelmiszer.


aztan amiota nem eszem nem olyan a belem, mintha egy szikla lenne bennem feszit es szur


ja es a laktozmented tej se ert semmit, de azt eszre is vettem, kiderult azert mert nem a tejcukrot nem birom megemeszteni hanem a tejfeherjet. haha jo tudni vegre az okat 🤪

2020. nov. 30. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Epumizán tablettát szedj.
2020. nov. 30. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elég valószínű a stresszes életmód is. (Megfelelési kényszered lehet talán több irányba a karácsonyi ünnepek előtt pluszban?!) Iskolai vizsgadrukk? Munkahelyi teljesítmény "kényszer"?


Esetleg a koronavírus járvány egyes tüneteire gyanakszol? Influenzaszezon miatti más káros baktérium? Tél közeledtével elég gyakori lehet ez a tünet is.


Én javasolnám a Máj Meridián kínai teakeveréket - Édesanyámnak EZZEL KÉSLELTETTEM a haldoklását, amely sajnos végül mégiscsak elkerülhetetlen volt - igaz kicsivel több, mint egy évvel ezelőtt.


Akkori tapasztalataim szerint MEGNYUGTATTA AZ IDEGRENDSZERÉT, és feltehetőleg az anyagcsere háztartásának is JÓT TETT...


Ui: külön lehet nyugtató teakeveréket kapni - ha úgy érzed. Természetgyógyász szakember (online) szintén segíthet... de az ilyen nyugtatóféléket INKÁBB CSAK ÉS KIZÁRÓLAG ESTE! (Napközben ne aludj, hanem próbálj meg valami pozitív dologra koncentrálni.)

2020. nov. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az okot leginkább te tudod nagyjából kideríteni. A bélgázok egy része a lenyelt levegőből áll, ezért kell nagyon alaposan megrágni az ételt és csak lassan enni. Hasonló az eset a lenyelt nyállal, a lenyelt bikarbonát miatt belőle a gyomorban már szén-dioxid szabadul fel, a rágógumizás okozhat ilyen gondokat. A belekben a bélbaktériumok élettevékenysége során keletkeznek gázok, ezek mennyisége nagyban függ a bélflóra összetételétől és a béltartalom (ill. a táplálék) összetételétől. A bélflóra összetételét gyomor-bél rendszeri (egyéb észrevehető tüneteket nemigen okozó) vírusfertőzések is befolyásolják, mert a vírusok hatására egyes baktériumtörzsek erősen gázfejlesztőkké alakulhatnak. Sok növényi rostot tartalmazó étrend esetén az emészthetetlen rostok nagy felszíne kedvező helyet ad egyes gázképző baktériumok fokozott megtelepedésére, ezért pl. a rostos káposztafélék és gyökérzöldségek fogyasztását nem ajánlott túlzásba vinni. Általánosságban ajánlható 2-3 szem széntabletta bevétele olyankor, amikor érezhető a fokozott gázképződés beindulása. Érdemes beiktatni az étrendbe magas csersav tartalmú fekete tea (vagy csersavat tartalmazó tölgyfakéreg) gyógyteát, birsalmát, abból (cukor nélkül) készült kompótot mert a csersav részben korlátozza a bélbaktériumok működését, részben nyugtatja az esetleg enyhe gyulladásban levő bélfalat is. Csökkenteni kell a könnyen erjeszthető cukrok bevitelét, mert akkor az erjesztő mikroorganizmusok nem jutnak túlzottan sok tápanyaghoz. Próbaként pedig esetenként meg lehet próbálni valamilyen protexin típusú (baktérium)készítményt, ami kissé módosítja (egy időre) a bélbaktérium flórát.
2020. nov. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ételtolarencia nemtudom hogy segítene e mert szinte akármit eszek mindig folyamatosan minden nap ennyi a bélgáz és néha hogyha eszek gyümölcsöt zöldséget akkor jobb de nem sokkal.
2020. dec. 3. 08:29
 7/9 A kérdező kommentje:
Eszpumizan csak ideiglenesen jó az pár óráig jó max 1 napig de az drága ahoz hogy folyamatosan szedjem minden nap
2020. dec. 3. 08:30
 8/9 A kérdező kommentje:

(4. Kommentelőnek) talán az elsőre amit mondtál arra gyanakodnék vagyis az orsvosok is csak azt nem értem hogy miért minden nap azért ennyire nem akarok megfelelni senkinek😀

Reggel elkezdődik már akkor is nagyon sok a bélgáz és egész nap folyamatosan ilyen!

2020. dec. 3. 08:36
 9/9 A kérdező kommentje:
(5.kommentekőnek)Köszönöm nem nagyon tudom kideríteni mert folyamatosan korog akármit csinálok nem nagyon rágózok én talán valami betegségre gondolnék talán.
2020. dec. 3. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!