Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges hogy a tejtől...

Lehetséges hogy a tejtől jönnek ki pattanások a hátamon?

Figyelt kérdés

Múlt héten több tejterméket fogyasztottam, alapból nagyon keveset szoktam de utána azt vettem észre hogy pattanások lettek a hátamon, illetve az arcomon.

Ez laktózérzékenység? A hasam nem ment, nem fájt a tejtől a gyomrom, csak ezek jöttek ki nálam.



2020. dec. 1. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, igen.
2020. dec. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű. Nekem az arcomon jönnek.ki pattanások, amik aztán csúnyán ki is sebesednek ha tejterméket fogasztok. Ha sok tejeset eszem akkor néha átmegy a hátamra és vállamra is.
2020. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
38%
Ez embertől is függ, meg van olyan tej, ami kevésbé zsíros, 1%-os vagy valami ilyesmi. A mizo meg hasonló tejek általában sokkal zsírosabbak. Bár lehet abból is van zsírszegény vagy mittudomén hogy hívják. :D Én napi 1 liter tejet iszok már évek óta, és nagyon ritkán van 1-1 kisebb pattanásom. :D
2020. dec. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Mivel a tej tele van hormonokkal, ami a borjú növekedéséhez kell, okozhat pattanasokat.
2020. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#4- Azt esetleg tudod hogy milyen ételek tartalmaznak még hormonokat?

2020. dec. 1. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a tejtől pattanásos leszek (mindegy, mennyire zsíros), a sajttól meg nem. Vajon hova tűnnek a hormonok a tejből, ha feldolgozzák?
2020. dec. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én minden féle tejterméktől pattanásos leszek, legyen az joghurt, sajt, túró, akár tejes csoki. Szerintem hatos előfordulhat, hogy sajtot nem.fogyasztas olyan mennyiségben mint tejet, de ez csak puszta feltételezésem.

A kérdezőnek írnám, hogy én még annyit tudok, hogy azt szokták mondani ha valaki a tejtől kipattog, akkor a szójától is, ez az én esetemben igaz.


A hormonos indoklás meg azért is valid, mert a legtöbb ember ezt kinövi. Tehát nem marad ilyesfajta tejértékeny az ember az élete végéig.

2020. dec. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2020. dec. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!