Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bélbolyhok helyreállítása?

Bélbolyhok helyreállítása?

Figyelt kérdés

Valaki mondta, hogy látott a tévében valami gyógyszer reklámot, ami a bélbolyhok helyreállítását ígérte. Nem nézek tévét, nincs is a házban, úgyhogy esélytelen, hogy kitaláljam, mi lehetett az és a google se adja ki, meg online gyógyszertárak keresőit is próbáltam. Mi lehet ez a szer? Vagy mi segíthet bélbolyhok (vagy bélfal) regenerálásában?

(Nem bélflóra-helyreállítás.)



2020. dec. 8. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

A bélbolyhok 4 naponta újraképződnek.

Vannak élelmiszerek, amik nem tesznek jót a bélbolyhoknak, pl. a krémsajtok, amik bevonják a felületét és így a "trutyakon" keresztül nem tudják felvenni a vitaminokat más élelmiszerből.

2020. dec. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az egészséges bélflóra is fontos a bélbolyhok épsége szempontjából.

Ha nem megfelelő az étrended, nincs az a csodaszer, ami önmagában elég lenne a bélfal regenerálásához.

2020. dec. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A bélflórát már alaposan kiveséztem, évek óta szedek nagy dózisú helyreállítókat, elhagytam egy csomó mindent az étkezésemből (könnyen felszívódó szénhidrátok és tejtermékek pl.), hatszázezer szakcikket átolvastam, de ez nem elég a bélfal/bolyhok regenerálásához, ezért továbbra is várom a témában segítő hozzászólásokat. Köszönöm.
2020. dec. 9. 12:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

OK. Akkor egyél sok húslevest (csontos, bőrös húsból).

[link]

(A csodaszer, amit keresel, lehet, hogy kollagén volt.)

#2

2020. dec. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Keresgélj a tudományos szakcikkekben, írd be a keresőbe valamilyen nyugat-európai nyelven a kulcsszavakat és olvasd el a tudományos lapokban megjelenteket (a reklámokat ne !!).
2020. dec. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Pontosan ezt csinálom mindennel, angol szakszavakkal keresek, nemzetközi szakcikkeket olvasok és utána a talált hatóanyagokra keresek magyarul. De csak egy amerikai bélfalhelyreállító termékeket gyártó céget találtam eddig, ami totál elérhetetlen innen, úgyhogy ha volna hasonló terméket forgalmazó Magyarországon, az nyilván ideálisabb lenne - ebben kértem segítséget! Az említett reklámból az a sejtésem támadt, hogy van ilyen.
2020. dec. 12. 13:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Találtál már ilyet? Engem is érdekel.
2023. okt. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!