Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehetne helyreállítani a...

Hogy lehetne helyreállítani a táplálkozásomat?

Figyelt kérdés

Nos, nagyon rendszertelenül eszek, DE nem egészségtelenül. Az a helyzet, hogy kollégista voltom miatt leghamarabb olyan fél három magasságában tudok valami táplálót enni. Reggelizek ugyan, de korán, és emiatt nem tudok sokat enni, két szelet kétszersült általában a reggelim egy kis sajttal illetve zöldséggel. Uzsonnára egy almat szoktam enni, és délután pedig így egybe mindent, ami baromi megterhelő a szervezetemnek, de nem tudok ellenállni egyszeruen a sok kajának. Ez foleg otthon, hétvégén probléma, mert delutan ötkor pl. ma is csak ötszáz kcl-nal tartottam, es a vacsoram az kb. Egy 1300-1500 kcl es ossze-amit megkívántam adag volt. Tehát úgy összességében nem eszek egy nap sokat, csak teljesen tonkretettem az emesztesem normalis ritmusát a hetkozbeni etrendemmel (ez amugy a bioritmusomra is befolyással volt, de az egyelőre mmindegy) szoval ennyi fölösleges szöveg utan előállnék a kérdéssel: Hogy lehet ezen változtatni?


(vegetáriánus vagyok amúgy, illetve meg van egy plusz Info ha jelent valamit: Kb. 1500-1800 kcl mellett érzem magam normálisan, konnyuen de megsem ehesen)



2016. febr. 18. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Az otthoni túl nagy evést önkontrollal lehet kezelni, ez van.

Hétközben vagy megoldod az evést normálisan, vagy elfogadod a jelen helyzetet (nem hiszem, hogy nem tudsz délelőtt vagy dél körül enni valamit).

Van, akinek nem jó estig várni az evéssel, nekem is kell már 3-kor ennem (előtte nem eszem semmit, mert nekem így ideális), különben kiéhezetten bevágok másfél napi adagot este. Ami nem rossz (bár nem tudom igazán élvezni a vacsorát kiéhezetten), de szálkásítanék... :D Szóval nekem passzolna a te evési rended, de neked, úgy látszik, a fél 3 is késő (bár ha reggeliznék, nekem is az lenne). Be kéne iktatnod valami korábbi evést. Minimum némi olajos magvat, az is energia, a rendesebb étel pedig akkor jönne, amikor nyugodtan meg tudnád oldani. Persze lehet vinni a suliba is sok mindent. Az alma nem tudom, mire jó önmagában, ehetnél helyette valami laktatót, hogy ne éhezz ki.


A vegaság kb. semmit nem számít ebben a dologban, azt hiszem.

2016. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, önkontrollt gyakorolom épp, de nehezen megy, és ugy érzem a (nekem) nem kiegyensúlyozott táplálkozás miatt:( ( egyébként gondoltam hogy a vegaságnak ehhez nem sok köze van, de szertettem volna elkerülni a reggelimből illetve uzsonnámból levonható következtetés "HOL A HÚS??!!4!?" erőszakos lereagálását:D)
2016. febr. 18. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!