Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Krónikus székrekedés oka mi...

Krónikus székrekedés oka mi lehet? Ha egyébként rostdúsan táplálkozom, sokat iszom és mozgok is, mégis gondom van. Többi infó lenn!

Figyelt kérdés

Kb másfél hónapja kezdődött, hogy szinte napi szinten gondom van az ürítéssel. Tehát az inger jön reggel, hogy mennem kell, mégis egy nagy része a székletnek "benn marad", és ez borzasztó kellemetlen érzés... Néha-néha visszabillenek két-három napra és akkor minden rendben megy, utána megint gondom van. Soha nem fordult velem ilyen elő azelőtt. Most reggelire egy kis aszalt szilva joghurttal és egy bögre kamillateával megoldja ezt a gondot, de gondolom ezt a módszert sem feltétlen lehet a végtelenségig alkalmazni, mert biztos nem egészséges. De gyógyszert végképp nem akarok beszedni. Régebben is néha-néha előfordult hasonló, de ennyire krónikusan, napi szinten még sosem volt.

Továbbá féléve nem jön meg a menzeszem, és ezzel a gonddal voltam is nőgyógyásznál és megnéztük a PM és a nemi hormonokat is és nincs ott semmi gond... Azért írtam most ezt csak le, mert nekem gyanús viszont, hogy esetleg a két dolog között lehet valami kapcsolat,de nem vagyok benne biztos. Ha esetleg valakinek voltak hasonló tünetei vagy élt már át hasonlót és megosztaná velem a tapasztalatait, annak nagyon örülnék! Elnézést, hogy kicsit hosszú lettem.


27/L



2020. dec. 11. 22:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A székrekedésnek tudtommal lehetnek lelki okai is, úgy értem, hogy ha sokat stresszelsz.

Nekem is volt sokáig székrekedésem. Egyszer azért jött helyre, mert lenmagot ettem. Ezt apukám javasolta, aki orvos. Valahogy aztán megint lett, akkor meg magától rendbe jöttem.


Amit még tudnék ajánlani, mert próbáltam:

- lenmag joghurttal elkeverve és azt megenni, szerintem minden nap lehet

- Laevolac szirup

- dulcolax (van tabletta, kúp és csepp)


Én ugyan nem próbáltam, de tudok hashajtó lekvárról is. Az is megér egy próbát.

2020. dec. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a stressz, ahogy fentebb írták, is okozhat szorulást, de én inkább a zsírszegény étkezésre gondolok.
2020. dec. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Elso: igen, a lenmagpehelyrol en is olvastam mar hasonloan jokat, kiprobalom! Most utifuvel es inulinnal probalkozom, meg kisebb mennyisegben el kezdtem szedni magneziumot is, artani nem arthat..


Masodik: szerintem boven eleg zsiradekot eszem. Szoktam szendvicsbe teavajat tenni, illetve eleg sokat (talan tul sokat is :D ) eszem tokmagot estenkent, naturt szoktam. Ugyhogy total ugy erzem, hogy meg vagyok love, mert ennek ellenere gondok vannak... :( mar komolyan kezdek megijedni, hogy mi a frasz van. Lehet, hogy akkor még az unnepek elott valahogy el kene jutnom egy gasztroenterologushoz... :/

2020. dec. 12. 08:19
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem gyógyszertől alakult ki.
2020. dec. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Negyedik: milyen gyogyszertol?
2020. dec. 12. 11:38
 6/17 anonim ***** válasza:
Fájdalomcsillapítóktól és/vagy szorongáscsökkentőtől. Már sose fogom megtudni, de egy életre megnyertem a székrekedést. Mert mire feleszméltem késő volt.
2020. dec. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ohh basszus... szegény :( Hát én igazából semmi ilyesmit nem szedek, fájdalomcsillapítót is kb. félévente egyszer, de tényleg. Max akkor, ha nagyon de nagyon fáj már valamim... most fogalmam nincs, hogy ez mi a búbánattól lehet nálam. :( Pedig tényleg nagyon igyekszem figyelni és mindent megtenni, hogy rendesen menjenek a dolgok, de hát valami nem stimmel. Én gyanakszom egyébként, hogy nálam itt valami hormonálisan lehet megborulva, mert ez a menzesz kimaradás is olyasmi, ami soha nem volt azelőtt és ez a krónikus szorulás is... :(
2020. dec. 12. 13:57
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát a hormonok szerintem nem okoznak székrekedést, de a menzesz miatt már rég konzultálnod kellett volna orvossal ( bocs, ha már megtetted) és akkor ő is tud talán valami támpontot adni. Rémes dolog, az biztos.
2020. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Voltam mar orvosnal, persze! Csak hat nem igazan sikerult vele egyrol a kettore jutni, ugyhogy masik orvoshoz fogok menni. Egyebkent pajzsmirigy alulmukodes pl. okozhat ám szekrekedest nagyon is.... :/ de azt elvileg kizarhatjuk, mert nezetett pajzsmirigy hormont es az rendben volt.
2020. dec. 12. 17:54
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Diétázol? Ha nem, akkor lekvárt, vagy szörpöt egy-két evőkanállal, az segíteni fog. Ha diétázol, akkor meg az is lehet, hogy nincs mit kakilnod. Bocsi, de nálam van így, ha nem eszek eleget, nincs nagy wc.
2020. dec. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!