Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet székrekedésem az...

Mitől lehet székrekedésem az utóbbi napokban/hetekben?

Figyelt kérdés
Sosem volt ilyen problémám, legfeljebb ha idegen helyen voltam. Semmit nem változtattam az étkezési szokásaimon sem. Lehetséges, hogy az év végi munkahelyi és a vírus miatti stressz okozza? Érdemes ilyennel orvoshoz fordulni?

2020. dec. 19. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, stresszesebb időszakban jelentkezhet székrekedés. Egyelőre nem szükséges orvoshoz fordulni, viszont ha hosszabb távon fennáll ez a probléma, akkor érdemes kivizsgáltatni.

Ami fontos, hogy ne erőlködj, mert annak aranyér vagy végbélrepedés lehet a vége és az elég kellemetlen tud lenni. Ilyenkor egy hashajtó nagy segítséget tud nyújtani, szerintem orvos is ezt javasolná ebben a helyzetben.

2020. dec. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, így fogok tenni! :)
2020. dec. 19. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Reggelire 2 db aszalt szilva, ne többet anig a hatását nem tudod, vagy utifü maghéj. Attól függően hogy mikor van a széklet normálba. Pl a szilva reggeli előtt ha reggel van a nagy dolog, es este 1/2 teaskanál utifümaghéj. Továbbiakban rostdusabb táplálkozas. Javaslat napi 1 alma min. Ebbe kevés a cukor. Ez tuti recept. Ha nem javul, akkor egy béltisztitás, ha fajdalom van akkor doki. Ha kell még infó irj. :)
2020. dec. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a lenmagot, 1 teáskanál + 1 pohár víz este nekem reggelre mindig meghozta az eredményt.
2020. dec. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! :) Egyelőre a Dulcolax vált be 2 nap után, de alkalmazom a többit is, mert azért nem akarok gyógyszeren élni!
2020. dec. 20. 18:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!