Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi és milyen nyers zöldség...

Mennyi és milyen nyers zöldséget esztek naponta a téli időszakban?

Figyelt kérdés
Állítólag egészséges, és sok nyers zöldséget kell fogyasztani. Napi pár szelet uborka kevés? Szendvicshez eszem. Mennyi lenne a napi 'normális' zöldségadag egy középkorúnak? És mihez esztek zöldséget nyersen? Csak úgy önmagában?

2020. dec. 30. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:

a nemzetközi ajánlás erre 80 gramm / nap. A pár szelet uborka max 10 gramm, tehát kevés.


[link]


Én savanyúkáposztát, uborkát, paprikát, répát szoktam enni. Akár magában is.

2020. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én csak napi 1-2 banánt eszek, esetleg mandarint, néha 1.alma.
2020. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocs. Zöldségfélét nem nagyon eszem, esetleg paprika, paradicsom, retek.
2020. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Zöldséget szinte semmit. Nagyritkán vacsorához egy-két koktélparadicsomot, de belegondolva az elmúlt egy hétben ilyen egyszer volt. Néha főzésnél elrágcsálok egy répát. Őszintén nyáron is kb ez a mennyiségem. Nem eszem jóízűen egyiket sem, pedig tudom, hogy kellene. Próbálok legalább gyümölcsöt enni, de abban se vagyok túl jó.
2020. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Napi 40 dekát kellene enni, több helyen is hallottam, olvastam, pl. [link]
2020. dec. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Évhosszat salátát vacsorázom, most éppen répából, almából, paradicsomból és sajtból áll. Nem szoktam lemérni az adagaimat, de talán fél kiló körül lehet. Igen, pár szelet uborka nagyon-nagyon kevés, semennyi vitamint nem viszel be így.
2020. dec. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy pár szelet uborka kevés-e, attól is függ, mit eszel még. A savanyú káposztában és a gyümölcsökben is megvannak azok a vitaminok, amik a nyers zöldségekben, hasznos rostot pedig sok más növényi étel is tartalmaz.

Én télen nyersen céklát, répát szoktam enni (reszelve, almával), ha épp eszembe jut, ezen kívül paprikát, zöldhagymát és néha kínai kelt salátaként. A téli uborkát, paradicsomot nem szeretem. Ilyenkor inkább párolt zöldségeket, főzelékeket, leveseket eszek, emellett citrusféléket, banánt, almát, diót, egyéb magvakat. A napi zöldségfogyasztásom fél kg körül szokott lenni.

2021. jan. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!