Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 165 KG-ról hogy tudnék lefogyni?

165 KG-ról hogy tudnék lefogyni?

Figyelt kérdés
Nyugodtan jöhetnek a kommentek hogy mekkora nagy dagadt semmirekellő sz@r vagyok. Meg hogy hogyan tudtam ennyire elhízni. Igazából több év munkája volt, nem foglalkoztam magammal, magányos voltam..meg igazából sz@rtam mindenbe bele. De most itt vagyok 21 évesen és fogyni szeretnék mert érzem hogy nehezebben megy a mozgás meg úgy minden. Hogy tudnék fogyni? Elsősorban arra gondoltam hogy a szénhidrátot elhagyom. De nem is az étrend a lényeg...mert tudom mit nem szabad enni. Inkább az lenne a kérdésem hogy ilyen hatalmas súllyal milyen mozgást csinálhatok? Azt tudom hogy futni és kocogni nem szabad mert tönkre megy az izületem. A válaszokat előre is köszönöm.

2021. jan. 4. 12:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%

Meglepő módon én nem gondolom, hogy "dagadt semmirekellő szar" vagy és úgy vélem, a kommentelők többsége sem. Amit idáig mondtak neked az mind becsülendő, de a változást neked kell fejben elkezdened. Te zabáltad ilyen nagyra magad, ezért neked kell a lefogyást is intézni. Azt tanácsolom hogy fogadd el a jelenlegi állapotot és kezdd el megbecsülni, szetetni a tested. Az elfogadás nem azt jelenti hogy lóf@szt sem volt csinálsz, hanem hogy elengeded az öngyűlöletet, ítéletet, és onnan kezdesz el tevékenykededni a fogyás érdekében. Az elején nehéz lesz, de ahogy egyre több kiló megy le, egyre magabiztosabban fogod érezni magad. :)

Amúgy azt lehet tudni hogy ffi vagy nő vagy?

Sok sikert,

29/F

2021. jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
32%

10-es de ezt a súlyt amit a kérdező bír az nem egy nap termése a hoz hozzá állt a teste a csontjai megedződik nem bírna létezni sem .

Mikor a lovakat trenírozza akkor igen csak fut .

2021. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%
Egyél kevesebbet és sétálj sokat.
2021. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%

12-es és 9-es, gondolom ugyanaz a személy vagy.

A futás alapból is megviseli, fôként az izületeket, de a csontokat is. Ez nem úgy mûködik, hogy ahogy hízik az ember erôsödik a csont is. A csont az marad csont és az izületek sem változnak túl sokat.

Említetted az ismerôsöd aki 10kg súllyal járkál. Meglehet, hogy neki nem lesz semmi baja, van aki érzékenyebb az izületi problémákra, van aki kevésbé. Viszont a kérdezô attól még lehet erre érzékenyebb és rajta nem is 10kg plusz van. Hanem lehet 100 is (attól függ milyen magas, mennyi izom van rajta stb.).

Mégegyszer említem a kérdezônek. Egyelôre NE fuss! Majd, ha elérsz egy bizonyos súlyt (ez megint a magasságodtól függ), akkor futhatsz, de addig inkább úszás, gyaloglás, esetleg biciklizés.

2021. jan. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy mintha szokványosabb 20-30 kilós felesleged lenne, csak készülj fel lelkileg, hogy tovább fog tartani, és sokkal több türelemre lesz szükséged, ha komoly eredményeket akarsz elérni. Az a legfontosabb, hogy ne időszakos meg drasztikus fogyókúraként tekints rá, hanem egy új életmódkênt, amit életed végéig tartanod kell. És SOHA ne koplalj!!!!!

A szénhidrát visszafogása egy jó kiindulópont. Az

Is fontos, hogy az étrended minőségén javíts . Elsősorban az a fontos, nem a mennyiség.

Nem bántásból, de egy kivizsgálás se ártana, mert ez a súly inzulinrezisztenciát, vagyis szénhidrát-anyagcserebetegséget is erősen feltételez.

Sok zöldségköret, hús, tojás, sajt, olajos magvak:)

Hanyagold a fehérlisztet , cukrot. Általában lisztes dolgokat, magas ch tartalmú élelmiszeretek visszább kellene szorítani.

Én magam lowcarb ( LCHF ) életmóddal fogyok ( sok zsír, sok fehérje, kevés szénhidrát ( 80-90g/ nap körül)), lassan 2 éve hogy életmódot váltottam. IR, PCOS, és PM alulműködésem van, ezek se könnyítik meg a dolgot, de nekem az IR miatt ( az egyéni állapotom miatt) muszáj ennyire levinni a ch bevitelt. Más módszer rajtam nem segített.

170 kg voltam és a kert felénêl már lihegtem ha körbe sétáltam, de folytattam mert êletben akartam maradni.

Jelenleg épp 93 kg vagyok, még kb -28-30 kg van hátra és rendben leszek:) ma már 9-12 km-t gyorsgyaloglok, szobabiciklizem, hasra edzek, tornázgatok és 6 kilós súlyokat emelgetek, ami nálam eddig rekord, mert 1 kilóval kezdtem anno, és attól is majd leszakadt a karom az első hetekben.

Nehéz dolog, nagyon. Szerintem. De abszolut megéri befektetni a kemény munkát. :) Nekem már ez az életem, és biztos te is meg fogod szeretni a megkönnyebbülést. Az egészséged legyen a fontos, ne a külsőd. Ez fog adni elég motivációt. Nálam legalábbis így lett!

Sok erőt, kitartást kívánok.

2021. jan. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Testsúly kilogrammonként kb. 2g fehérje (a normál duplája) és 2g szénhidrát(alapból több kell,ez már csökkentett mennyiség). És lehetőleg minél kevesebb zsír. Lényeg, hogy 30-40% környékén legyen a kalóriadeficit. Ezzel a súllyal olyan jó ~3500 kalória az igényed, ezt kell levinned ennyivel.

Amúgy tudsz egy képet linkelni?

Nyugi, nem szóllak le, én is dagadt vagyok xd

2021. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

nos amit javasoltak kellenek azért az orvosok

ha sétálsz mert szerintem is ez a legjobb tudjanak róla hová mész és mikor a legjobb ha elkísérnek akár szülő akár barát mindegy.

Akár egy futó pad is jó lehet amelyikkel a legkényelmesebben tudsz sétálni.

én 160 cm és kb 80kg vagyok és így is nagyon nehéz minden.

jó mondjuk nekem egyensúly problémám is van félénk vagyok,szorongós típus.

egyébként 90 ről fogytam 80-ra

pár gondolat-

minél kevesebb cukor,édesség

-inni valóként a víz a legjobb

egészségesebb étkezés

ne hagyj el semmit még a cukrot sem teljesen mondjuk 1 kiskanállal egyél kávéba ha nem kávézol akkor 1 koca csokit 1 nap. csak azt akarom mondani hogy nem muszáj lemondani semmiről csak mértékletesség kell.

pl a cukor hasznos az agynak mindennek van szerepe.

na jó a csipesznek,kólának legyen az bármily papsi,coka stb nincs haszna sőt ezeket nyugodtan hagyd el sőt kérlek hogy hagyd el.


na jól van remélem mondam valami értelmeset is sok sikert minden jót!

2021. jan. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
68%
21 évesen 165Kg,ez is egy teljesítmény :D
2021. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy àll a dolog azóta? Sikerült fogyni?
2021. nov. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igen, sikerült. Jelenleg 132kg vagyok. Nem sportoltam semmit, csak kevesebbet ettem.
2021. nov. 30. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!