Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki gluténmentesen étkezik...

Aki gluténmentesen étkezik azoknál milyen főbb alapanyagok vannak mindig otthon?

Figyelt kérdés
Javasolt az egészségem érdekében a gluténmentes étkezés de nem tudom hogy mit szabad és mit nem, valamint, hogy mit kéne hogy mindig legyen itthon.

2021. jan. 22. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt jól össze van foglalva:

[link]


Nekem mindig van otthon gluténmentes elálló kenyér (Abonett), de egyébként magam sütöm gluténmentes kenyérlisztből a kenyeret. Mindig van kenyérrevaló és sok-sok gyümölcs. Ha elmegyek, viszek egy gluténmentes müzliszeletet. Van rizsliszt, pl. a azzal rántom a leveseket (mindenkinek , nem csak magamnak).

2021. jan. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm igen a gyümölcs meg zöldség az alap mert laktózmentesen is kell étkeznem ezért az édességeket/nassolni valókat nagy részben rájuk cseréltem. Abonettet azt ettem már azt szeretem, puffasztott rizset is szeretem. Köszi a linket jók benne az ajánlások a videóban :)
2021. jan. 22. 12:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A férjem gluténallergiás, de semmi "különöset" nem eszik. Annyi, hogy saját kenyere van, meg nem búzalisztes dolgokat főzünk. Manapság már kb mindent lehet kapni gluténmentesben, különféle lisztek, tészták, felvágottak, mindenféle. Vagy hogy érted, hogy minek kéne otthon lennie? Nálunk például nincs abonett, mert a férjem gyerekkorában szinte csak az volt és megutálta. Viszont mindig van itthon gm müzliszelet. Az legyen otthon, amit szeretsz/szoktál enni.
2021. jan. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a Szafi fehér kenyérmixét tartom otthon, mert nagyon könnyű megcsinálni, meg pár Éden Prémium kölestésztát, mert gyorsan elkészül és finomabb, mint a normál tészták. Meg mentőkaja még a Szafi tekerhető palacsinta lisztmix. Meg lehet kapni főzőtasakos hajdinát és kölest is. A különféle magokat - szezám, len stb. is jól be lehet vezetni, főleg törve van értelme.
2021. jan. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

- többféle liszt (süteményekhez, nokedlihez, vagy lángoshoz)

- gm kenyér, néha csomagolt muffin

- keményítő a sűrítéshez

- rizs

- 2-3 féle tészta

- mindenféle zöldség, gyümölcs

- tejtermék, sajtok

- felvágottak, húsok

- zöldfűszerek


Előre fűszerezett/instant dolgot nem készítek, mert abban lehet glutén, plusz a jégkrémekkel is vigyáznom kell (egy sima sorbetben is akad, amelyik búzaliszttel sűrített :/).

2021. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!