Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki 15 évesen már 2 éve...

Ha valaki 15 évesen már 2 éve heti szinten alkoholt iszik, néha többször is, az egyenes út a felnőttkori alkoholizmushoz?

Figyelt kérdés

Sajnos az a baj, hogy rossz példát mutattam. 8-10 éves korom óta minden kis összejövetelen ittam valami minimális alkoholt és egy idő után elkezdett féltékeny lenni, amiért a szüleim neki bezzeg nem engedik a fiatal haverjai miatt.

Amióta ezt megjegyezte, én el kezdtem visszavenni, és nemet mondani, csak minden 3.-4. bulin inni, és nem mindent amivel megkínálnak, csak azt, amit bevesz a gyomrom, de addigra már túl késő volt:

Apa kitalált ilyen "férfias programokat" (meccsnézés, grillezés, sorozatozás, közös játék) aminek indokával lehet inni. Akárhányszor apám alkoholt kíván, megkínálja öcsémet (ez szinte mindennapos most már), és egyik szülőm se lát ezzel nagy problémát, mondván "fiúból van, nehogy ne bírja az alkoholt a buliban, szokjon hozzá"

Kicsit aggódom érte, és bűntudatom van, mert tudom, hogy részben miattam van most ez, de gimis éveim elejéig hülye voltam😔

Tudnék ezzel én valamit csinálni, vagy ez már túl késő? A másik probléma ezzel, hogy sose részeg, csak gyakran iszik, így biztos azt mondják majd, hogy "ennyi nem káros"

18/l



2021. jan. 24. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Testvérként nem igazán tudsz mit kezdeni ezzel. Élvezi és még a fater is partner benne, elég nehéz lenne vele megértetni hogy miért nem kéne inni, ha meg semmilyen kellemetlen mellékhatását nem érzi még akkor főleg nem lehet lebeszélni róla.


Az hogy felnőttkorára alkoholista lesz-e vagy nem az csak rajta múlik, én is 14 éves koromtól 18-ig rendszeresen ittam, elég keményen, aztán egyszerűen meguntam ahogy felnőttem és már nem kívánom.

2021. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én is kb "meguntam" a mindig ivást, de inkább nem is ez rá a jó kifejezés. Olyan 15-6 évesen felfedeztem, hogy rossz példát mutatok, és mindig bűntudatom lett, ezért nem esett olyan jól inni. Most kb havi 1-2* iszom alkoholt, de elég keveset (1db tömény vagy 1 doboz sör, esetleg egy pohár bor), és utána is van, hogy rosszul érzem magam, mert nővérem és bátyám még ritkábban isznak.

Remélem, hogy megunja, nem szeretném, ha belőle is ilyen lusta, sörhasú emberke lenne, aki nem tud sehova se menni a rekesz söre nélkül🙄

2021. jan. 24. 13:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért nem semmi, ha egy lány már 8 évesen ivott

és 16 évesen már megcsömörlött az alkoholtól.

2021. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kíváncsi voltam és nem fogtak vissza.

De sose voltam ez a bokorbahányós, részeges. Ilyen fél feleseket ittam meg 1-2 deci söröket, aztán 13 éves korom körül engedtek néha többet.

Kb 13-4 voltam, mikor öcsém megjegyezte, hogy inna ő is, de csak nevettünk, merthogy milyen pici még hozzá, aztán egyre többet mondta és 15-6 éves korom körül elkezdtem elutasítani az italt, hogy ne lássa ezt tőlem.

Általános iskolában nagyon menőnek éreztem, hogy a kis társaságomban én ittam a legtöbb féle alkoholt, de a gimi már egy nagyobb hely volt, nem tele látens alkeszekkel, a fenét se érdekelte ki mennyit iszik, főleg elsőben. Aztán persze ez 10. vége körül változott, ahogy a többiek hozzáöregedtek az alkoholhoz, de az a kérdés szempontjából annyira nem releváns.

A lényeg, hogy a szüleim mindig féltek bármit is megtiltani, mert úgy voltak vele, ha valamit tiltanak, titokban jobban fogom csinálni, így mindent megengedtek olyan alapon, hogy "úgyis megunom"-ja, csak ez nálam működött (ittam kávét, de nem szeretem, dohányoztam, de nem cigizek, ittam alkoholt, de nem vagyok részeges), de öcsém rendszeresen iszik kávét 4 éves kora óta, és már 2 éve alkoholt is. :/

2021. jan. 24. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!