Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kóla függője vagyok, mivel...

A kóla függője vagyok, mivel helyettesíthetném?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve szoktam rá a kólára. Olyan szintre jutott mára, hogy nem iszok mást, csak azt. Ha nem kapom meg agresszív vagyok és a fejem is elkezd fájni. Biztos vagyok benne hogy ráfüggtem, hiszen erre is ugyanúgy rá lehet mint a cigarettára.


Próbálkoztam már leszokni róla. A sima víztől és különféle teáktól hányingerem van.. mindenféle képpen szénsavasnak kell lennie számomra egy üdítőnek. Egy tea van amit el tudok viselni, az pedig a Lidl-ben található zöldtea, de nemhinném hogy kevesebb káros anyag van benne mint a kólába, illetve rettentően hamar megiszom mivel nem szénsavas. Sima ásványvíz valahogy olyan érzést kelt bennem mintha marná a gyomrom. Miután megiszom néha fáj a hasam tőle főleg ha egy ideje már nem ettem.


Mit javasolnátok? Mi helyettesíthetné a kólát? Igen, tudom hogy rettentően egészségtelen vagyok így, de pont ezért írom ezt a kérdést mert változtatni szeretnék.


Kérem az ócsároló válaszokat kerüljük.. Segítséget kérek és nem pofonokat.



2021. jan. 25. 02:31
1 2
 1/11 Angel3000 ***** válasza:
58%
Szia! Èn is hasoló helyzetben vagyok, - mindenesetre èn a Zèro colát iszom. Tudatossan lecsökkentettem napi egy kis ûvegre már! Helyette citromos teát iszom.
2021. jan. 25. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Jó" látni hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben. Sajnos mint minden függőséget, ezt is nehezen lehet legyőzni.. :(


Bár szerintem az már haladás hogy bevallom, hogy igenis ezt a gödröt magam ástam, és én ugrottam bele de már próbálok belőle kimászni. :)

2021. jan. 25. 02:40
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Én szerintem úgy próbálnék lejönni róla, hogy felütném szénsavas ásványvízzel vagy szódával. Épp csak egy kicsit, hogy érezzem hogy nem annyira intenzív az íze mint ahogy megszoktam, de még ne legyen zavaró. (Mint amikor a mekiben fogyóban van a szirup, és vizesnek érzed a kólát.) Mikor pár hét után megszoknám az új, kisebb intenzitást, megint egy kicsit több arányban tennék bele a vízből, megint csak annyira hogy ne legyen hirtelen nagy változás, de azért érezhető legyen egy pici intenzitásromlás. És így mennék addig, amíg nem maradna kóla a végére. Ha olyankor meginnál egy pohárral tisztán, már émelyítően édesnek éreznéd, annyira elszoknál tőle.
2021. jan. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

Más szénsavast nem próbáltál?

Fanta, Mirinda, Canada Dry, Mountain Dew...ezek is finomak!

2021. jan. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Mindenféleképpen ki fogom próbálni!
2021. jan. 25. 03:04
 6/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de egy sem helyettesíti. :( Egyedül talán a Canada Dry, de azt sem tudnám 1-2 naptól tovább inni.
2021. jan. 25. 03:05
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Minden fejben dől el.
2021. jan. 25. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

Életmód váltás kell neked.

Sport+diéta

2021. jan. 25. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
Nagy tudatossággal meg erővel, de sürgősen!
2021. jan. 25. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vegyél ízesített dobozosat.

Így tudtam limitálni hogy ne folyton azt igyak, csak legurítom a dobozokat.

Olcsóbb meg egészségesebb is mintha naponta vennék egy 2 literes.

Sose vegyél 4 doboznál többet 1 vásárlásnál, úgy könnyebb számon tartani mennyit iszol meg beosztani is ha be akarod osztani.

Gondolkozom rajta hogy veszek drinkmatet és magamnak csinálok üdítőket amiben nincs annyi cukor meg szirup.

Én szeretem még a jázmin teat is ízesítetlenül marha sok jéggel, nekem még az tudja pótolni ha nem vagyok lusta csinálni meg tudok venni minőségi szálas teát.

2021. jan. 25. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!