Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy igyak vizet?

Figyelt kérdés
Már vagy 3-4 éve nem ittam magamtól. Csak colát, fantát, sört, ice teákat. Meg persze kakaó, kv stb. Persze volt hogy elmentünk valahova, és az úton nem volt más, akkor nyilván azt ittam. Meg amit a strandokon a medencékből benyeltem :DD Ennek ellenére semmi bajom.

2020. ápr. 11. 02:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert mondjuk amiket te iszol, egy kicsit sem tesznek jót, és csak szomjasabb leszel tőle?

De a te döntésed, valamiben meg kell halni...

2020. ápr. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :D nem számítottam rá, hogy ilyen későn már kapok. Miért lennék szomjasabb? Ezekben is van víz végülis. Csak ezek finomak is :) Persze, nem egészséges stb, de nekem azt mondják, 'normális' ital nélkül is kiszáradok. Dehát ez baromság, nem? Vagy ha annyi ilyet innék csak, mint amennyit alapból kellene vizet, rosszul lennék/elájulnék?
2020. ápr. 11. 04:48
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A víz szükséges a szervezet működéséhez, cukros üdítőkkel nem igazán lehet pótolni ezt.
2020. ápr. 11. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Oszt mond, dagadt-e vagy?
2020. ápr. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd, amikor a veséd bemondja az unalmast, akkor fogsz inni vizet, de lehet, hogy akkor már késő! Napi 2-2,5 liter víz elfogyasztására szoktasd rá magad! Semmivel nem lehet helyettesíteni; a vérednek is erre van szüksége és sorolhatnánk, hogy még minek.
2020. ápr. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Itt nem azzal van a baj, hogy vizet nem iszol, hanem azzal, amiket iszol. Kóla, Fanta, Sör szénsavas, ami eleve nem jó. Ezek némelyikében van mesterséges anyag, színezék, stb. és sok cukor is, ez sem tesz jót.

Nekem pl. a víz nem oltja a szomjam, azért nem iszok csak nagyon ritkán, semmi bajom nincs, mondjuk én teát iszok sokat, limonádét esetleg még.

2020. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Fuh, ez nagyon gáz. Csupa cukros szart iszol. Ne csodálkozz, ha idővel cukorbeteg leszel. A cukor a szervezet egyik legnagyobb ellensége, ha a napi megengedett maximumnál többet fogyasztasz. Márpedig egy fél literes colában is több van annál :D Na meg mindenféle mesterséges adalékanyag, ami meg a daganatos betegségek melegágya. Ha fontos az egészséged(jelenleg magasról szarsz rá), akkor szokj át vízre, gyümölcslére, teára(cukor helyett mézzel), gyümölcsturmixokra stb.
2020. ápr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem csak a cukorbetegség az, ami ezek miatt kialakulhat, a fogaidnak is lehet maradandó baja. Én is szeretem a kólát, meg szeretem a Lipton zöldteát is, a kávét is (ami amúgy a koffein miatt vízhajtó hatású), de mindent mértékkel. Napi 2,5-3 liter vizet szoktam inni általában. És a cukros üdítők valóban nem oltják a szomjat, csak még szomjasabb leszel tőle, ezért még többet megiszol belőle. A víz az jó dolog, nem kell ódzkodni tőle, még azt sem lehet mondani, hogy rossz ízű, mert nincs semmilyen íze. Jót tesz a bőrnek, az agynak, az emésztőrendszernek, kb mindennek.
2020. ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem mondjuk hiába mondja valaki, hogy a víz oltja a szomjat, mert nekem nem és szárad is a szám tőle, de az tényleg nem jó, ha sok ilyen mesterséges, cukros üdítőt iszunk.
2020. ápr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A sok cukros üdítők nem jók, vizet inni kell mert a szervezetnek szüksége van rá vese jól működjön, meg a vérnek is kell sok mindent befolyásol ha nem iszol naponta vizet több betegség is kialakulhat emiatt.
2020. ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!