Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért egészségesebb a vaj,...

Miért egészségesebb a vaj, mint a margarin?

Figyelt kérdés

PL.


Kerrygold eredeti ír vaj (5000 Ft/kg)

100g termékben: 82,5g zsír, 56g telített.


Vénusz Light Vajízű margarin (900 Ft/kg)

100g termékben: 32g zsír, 9g telített.


Szemmel látható, hogy a vajban a zsír közel 3/4-e (68%) telített, amit kerülni kell. Ezzel szemben a margarinnál 30%.


Akkor miért egészségesebb?



2021. jan. 25. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Az "egészséges"-nek nincsen tudományos definiciója. Az viszont igaz, hogy az egyik természetes, a másik mesterséges termék. A mesterséges termék elkészítéséhez a vegyipar olyan műveleteket is használ, amelyek eredményeként a természetben nem előforduló, "mesterséges" anyagok keletkeznek (pl. transz zsírsavak) és ezek biológiai hasznosulása nem pontosan ismert, esetenként igazoltan káros.
2021. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom. Szerintem a vaj, az vaj, tejből, a margarin az meg valami növényi trutyi, műanyagokkal feltúrbózva, hidrogénezve.

Soha nem veszek margarint, csak és kizárólag vajat, abból is a jobb minőséget.

2021. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hiába nagyobb zsírtartalmú a vaj, akkor is természetesebb, mint az adalékanyagokkal agyonnyomott margarin. Ráadásul íztelenebb is, engem nem tudnak vele meggyőzni a vajjal szemben.
2021. jan. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kacsa és libazsír még egészségesebb :) Azokban van a legkevesebb transz zsír.

MÁR HA !! CSAK !! a transz zsírt nézed.

2021. jan. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy a transz-zsírsavak a telítetlenek közé tartoznak.
2021. jan. 25. 16:04
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Marketing - ezt mondja a tejipar.
2021. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mióta az eszemet tudom, párszor már változott ez.... egyszer egyik, másszor másik, aztán megint egyik volt egészségesebb éppen...
2021. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Transz-zsírt kerulni kell, de szabalyozzak is, hogy mennyi lehet egy termekben (max 2g/100g zsir).

De van a pottyos rudiban is:

[link]

2021. jan. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Túl azon, hogy a margarin egy mesterséges, agyonfinomított termék, és vitaminból csak az van benne, amit utólag beletesznek, nézd meg az omega 3 - omega 6 arányt. A margarinban a többszörösen telítetlen zsírsavak túlnyomó része omega 6, a vajban viszont alig van ebből (0,9 g omega 3-hoz 1,4 g omega 6).

Margarinból sok fajta van, eltérő összetétellel, de általában a legolcsóbb finomított növényi olajakból állítják elő hidrogénezéssel. Kevernek még bele ezt-azt, de még így sem lesz távolról sem egészséges. Egyetlen jót lehet róla mondani, hogy olcsó, de én inkább maradok a drága vajnál, amíg megtehetem.

Az pedig nem igaz, hogy a telített zsírsavakat kerülni kell. Amióta lecseréltem az étolajat zsírra és kókuszzsírra, az egészségem sokat javult.

2021. jan. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%
Bár én a vajfélék mindegyik formáját fogyasztom, de a mai bolti teavajak túlságosan zsírosak és állandóan azt fogyasztva teljesen egysíkúak volnának az étkezésben. Illetve a legtöbb iszonyatosan ízetlen, ősi vajat pedig nagyon elvétve és méregdrágán lehet kapni. A teavajak és a vajkrémek köszönőviszonyban sincsenek az eredeti vajakkal. Míg a margarinos vajak vagy kevert margarinok több egészséges összetevőkből állnak és a műanyagosítás egy iszonyatos urban legenda. Egy barátom konkrétan tanult is ilyenről.
2021. jan. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!