Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ugye nem hihetőek számotokra...

Ugye nem hihetőek számotokra az afféle reklámok, miszerint vegán és alacsony kalóriás jégrémek, margarinok meg vegán samponok egészségesek lennének?

Figyelt kérdés

#manipuláció #marketingfogás #tudatos vásárlás.
2019. júl. 8. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én még nem vegán sampont sem ennék meg, nemhogy vegánt, fúj.
2019. júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szoktam sampont enni de nem is tudom mi a jobb a hajamnak... a mindeneféle kemikáliás, nyuszikon tesztelt fos, vagy a 100% növényi, állatokon nem tesztelt vegán sampon??? Hát nehéz kérdés, ugye.


A margarin meg soha nem is volt más, mint növényi olaj, azon mi ne lenne vegán szerinted?


A vegán jégkrém viszont trükkös, abból van ami sokkal egészségesebb. Pl. a sorbet-k mindig vegánok, az gyakorlatilag csak gyümölcs+víz. Ez tuti, hogy egészségesebb mint a tejes-cukros szarok. De a LIDL-nek pl. van étcsokis-kókusztejes jégkréme is, ez is biztos hogy sokkal jobb mint a sima tejes, cukros, normál csokis verzió.


Szóval alapvetően van logika abban, hogy ezek a termékek jobbak a normál termékeknél. A margarinos dolgot mondjuk nem értem, az alapvetően vegán mindig.

2019. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Még szép, hogy vegán a margarin(vegyszeres étolajokból)!

A kérdéssel arra utaltam, hogy félre vezetőek a vegán-címkés reklámok, mert csak az aktuális fogyasztói trend van meglovagolva és egyáltalán nem egészségesek csak egészségesebbek mint a korábbi termékek!

2019. júl. 11. 00:29
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Éppenséggel ha valamit nem teszteltek előtte (a vegán samponnál és társainál pedig gondolom az állati tesztfázis telkesen hiányzik), azt inkább messze elkerülöm. Lehet hogy kicsi az esély bármilyen galibára, de nem szeretnék én lenni a "szerencsés" aki által élesben kiderülhet hogy kiknek és miért nem ajánlott a dolog.

A vegán ételpótlékok nem gondolom hogy egészségtelenek lennének, elvégre mi lenne egészségtelen abban hogy valamit kizárólag növényi alapanyagokból főznek össze? Nekem csak az ízükkel van bajom. Kíváncsiságból kipróbáltam már például vegán tejet, sajtot és hasonlókat, de számomra egyszerűen ehetetlenek voltak, és legfeljebb állagukban emlékzetettek arra amit pótolni voltak hivatottak. Sosem értettem hogy mondhatja valaki hogy pont olyan mint az igazi sajt például. A legjobb tippem az lehet hogy aki ilyet mond, az egyszerűen olyan régen evett sajtot hogy már rég elfelejtette, milyen as íze...

2019. júl. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"elvégre mi lenne egészségtelen abban hogy valamit kizárólag növényi alapanyagokból főznek össze?"

Elöljáróban; cukor-liszt-étolaj-módosított keményítő

Ami az íz élményt illeti van sok vega és vegán aki direkt kerüli azon ízesített késztermékeket melyek nagyon is emlékeztetnek például a kolbászra vagy fasírtra!

2019. júl. 13. 18:35
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

"Elöljáróban; cukor-liszt-étolaj-módosított keményítő"

Egyik sem egészségtelen, maximum a túlzásba vitt fogyasztásuk. Ráadásul ennek alapból semmi köze ahhoz hogy ezek az anyagok növényekből készülnek.

Értsd, semmi köze például egy paradicsomsaláta egészségességének ahhoz, hogy Lacika elhízott, mert túl sok cukros ételt evett éveken át. Annak pedig aztán pláne semmi köze ehhez az egészhez hogy a Lacika által befalt cukrot cukorrépából, cukornádból, vagy mondjuk szintetikusan állítottkák elő.

2019. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 Egyetértek, a szokásokon múlik minden! (*Lacika neveltetése) A kérdésemmel is arra utaltam, hogy a befolyásolhatóságot használják ki azok a marketing-szakik kik a szokásainkat elemzik!
2019. júl. 14. 14:32
 8/8 anonim ***** válasza:
A margarin-vaj eredetileg tejszínnel és növényi olajjal együtt készült. Később tért le az útról némelyik gyártó kifejezetten növényi alapanyagokkal, majd az utóbbi időben kevert formákkal újra hasonlít az irány az igazi régi vajak felé. Egy vegánnak át kell néznie, hogy miből állnak az összetevők.
2020. dec. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!