Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet e bármiféle negatív...

Lehet e bármiféle negatív következménye ha miden nap reggelire 4 tojást eszek és napközben is szoktam enni tojásos rizst?

Figyelt kérdés

Reggelire 4 db tojást szoktam enni, általában sárgarépát , hagymát, kolbászt ,sonkát teszek hozzá. Próbáltam másabb ételeket is, de egyiktől sem éreztem magam olyan energikusnak, mint amikor ezeket eszem.

Emellett pedig nagyon szeretem a rizst és napközben 100g (szárazon mért) rizst megeszek további 2 tojással. Főt rizshez hozzáütöm a 2 tojást aztán alágyújtok. Fűszerezni egyiket sem szoktam, mert a répa meg a hagyma alapból ad neki számomra egy nagyon kellemes ízt.

Csak azért kérdezem, hogy nem e lesz magas a koleszterinem vagy bármi, mert a tojásban azért van zsír és nem akarok túlzásba enni.



#tojás #rizs #egyhangú táplálkozás
2021. febr. 5. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az epédet nem terhetli túl a sok tojás, akkor semmi bajod sem lesz töle.

A koleszterinszintre nincs hatással az, hogy mit és mennyit eszel.


Viszont a mennyiségek, amiket írsz - 4 tojás+egyebek, 100 g rizs+2 tojás - ez rettentö nagy mennyiség, inkább az elhízástól kellene félned, mert arra igen jó esélyed van így

2021. febr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis. Erőemelő időszakomban napi 10 tojást vittem be kettéosztva, emellett 1 kiló csirkemellet/csirkecombot. A negatívuma az volt, hogy elképesztő büdöseket fingottam.
2021. febr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%
Reggelire nagyon egészséges a tojás, mert megmozgatja az este besűrűsödött epét, így nem lesz epeköved.
2021. febr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!