Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyógyult anorexiások (vagy...

Gyógyult anorexiások (vagy akik bármilyen okból nagyon lefogytak), ti mit ettetek a gyógyulási fázis legelején?

Figyelt kérdés

Röviden: x idő után eljutottam oda, hogy kész, elég volt, élni akarok, normálisan, jókat enni, nem feszengeni és folyamatos stresszben meg súlyfóbiában élni (járok pszichológushoz is, aki segít, plusz a párom is támogat mindenben).

Viszont a gyomrom egyelőre nem igazán fogadja be az ételt, úgy értem, minden, ami nem pépes, attól fáj, görcsöl, rettentő diszkomfortos érzés, ami hosszú órákig tart, így megnehezíti a következő étkezésemet is.


Szóval tudnátok tippeket adni, hogy miket ehetnék, ami gyomorkímélő, de van benne azért kalória is? Vagy, hogy ti miket ettetek eleinte?



2021. febr. 6. 17:52
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Vagy, hogy nektek mennyi idő után múlt el ez a fájdalom? A gyógyulásért bármit, de azért jó lenne valami remény, hogy nem tart örökké.
2021. febr. 6. 17:54
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden étel mehet turmix formában, ha van rá gusztusod. Pl. mindenféle gyümölcsöt össze tudsz turmixolni tejjel, mézzel stb.
2021. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
hát figyelj először kisebb, könnyebb ételeket egyél, és próbáld egyre jobban növelni az adagokat, aztán szépen lassan próbálj túllépni a kalóriaszegény dolgokon. próbálj akár aránylag magas kalóriát tartalmazó, de kevésbé laktató dolgokat enni, nem megy egyik napról a másikra, a gyomrod egészen biztosan össze van szűkülve, de ha elég kitartó vagy menni fog<3 sok sikert kívánok a gyógyuláshoz
2021. febr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
egyél pudingokat, igyál turmixokat, sok zöldséget, gyümölcsöt, esetleg levest, puha ételeket,próbálkozz esetleg fonottkaláccsal, friss péksüteményekkel stb
2021. febr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Én is anorexiás vagyok, nem rég elkezdtem újra enni, mert a családom nagyon szeretné, jogy meggyógyuljak. Először nagyon fájt a hasam baba adagoktól is. Nekem felírták a Nutricia Nutridrinkjét, ami egy magas vitamin-és tápanyagtartalmú ital, különböző ízei vannak. Ez segít a vitaminok visszanyerésében és némileg a súlygyarapodásban. Nekem a töredezett bőrömnek és hajamnak jót tett. Amúgy johurtokat, tejberizst, tejbegrízt és zabkásákat eszek, a bébiétel és különböző pépek jól is esnek néha. Mostanában nagyon jól boldogulok a szilárddal, de kezdésnek az abonett kenyerket mondanám, ugyan tápértéke nincs, de könnyű és kiindulásnak jó. Igyál gyümölcslevet, mivel jót tesz a vitamin.

Jelenleg egy-két dolog kivételével egészen jól eszek. Figyelek az egészséges táolálkozásra, igyekeszem elfelejteni a kalóriákat.

Ha bármi kérdésed lenne, nyugodtan írj.:)

2021. febr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem is a pépekkel próbálkozz. Ha nem undorodsz a bébiételtől akkor esetleg eheted azt is. Vagy mindent turmixolva. Esetleg a különböző főzelékekkel próbálkozz. Javaslom még a fehérjeporokat, ezek is tartalmaznak valamennyi kalóriát, megis csak egy ital. Ráadásul a kakaós kókuszos finom, vagy a gyümölcsös. A béres csepp immunerősítő, de étvágynövelő. Ezek amik hirtelen eszembe jutottak.

Ha szükséged van valakire, akkor írj nyugodtan. Kitartást❤️🤞

2021. febr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkit felpontoztam.


Irtó rossz, gyakorlatilag 0-24 fáj a gyomrom mindentől is, viszont szedek vitaminokat, emésztést segítő enzimet, probiutikumot és rendeltem Fortimel-t (a Nutridrink Svájcban kapható megfelelője).

Egyelőre tojást eszek (rántottaként, omlettként, lágyan, főzve), spenótot, tejszínes/ kókuszos jégkrémet (jobban esik, mint a joghurt). Müzlit tejjel, magokkal és mézzel, de pl a házi sült krumpli is lecsúszik majonézzel.


Az adagok még sajnos kicsik - minden nap emelek rajta -, de annyira élvezem az ízeket!

2021. febr. 8. 13:27
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

'...de annyira élvezem az ízeket!'

Ez a lényeg! Jobbulást! Jó úton jársz.

2021. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon jó hallani hogy élvezed hogy eszel. Kitartást, menni fog ez. Az elején a legnehezebb. Én voltam a hatos válaszoló. Eszembe jutott, hogy ha a halakat szereted, akkor párolt/ grillezett formában eheted ( nem mintha lenne olyan amit nem ehetnél ) csak mivel puha, nem nehéz megemészteni. Zöldséges, vagy fűszeres rizzsel finom. Amikor én nagyon sokat fogytam ezt ettem. Mostmár 1 kg-ot sikerült híznom, de még így is 170 cm magas, 48 kg vagyok. Nálam ez nem anorexia, hiszen eszek, csak fogytam, majd lebetegedtem és az álomsúlyról 5 kg-ot fogytam.

Gyümölcsök közül pedig a banán nagyon nagyon jó, hiszen cukorban( vagyis szénhidrátban) gazdag.

2021. febr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A halat pont nem szeretem, viszont a szardellát igen, a banán pedig pont az egyetlen, ami kiskorom óta felpuffaszt, de borzasztóan, sajnos. :)


De most, hogy végre elengedtem a félelmeket, ami gátolt, hogy egyek, mindent is kívánok.


Az adagok még nem sok, de több, mint 5 nappal ezelőtt :D


Reggeli: két lágy tojás, sült bacon, mellé mikrozöld paradicsoomal, öntet meg pom bär > elfogyott a gluténmentes kenyerem és ez volt az egyetlen sós gluténmentes opció itthon :/

Tízórai: két gombóc tejszínes gyümölcsfagyi tejszínhab-méz plusz mandulaforgács

Ebéd 1: sóskaleves sült baconnel, 2 szelet raclette (olvasztott sajt), főtt krumpli, savanyú (emésztést segítő herbatea)

Ebéd 2 (nemrég): 2 szelet raclette, saláta+tökmag+öntet, egy szelet magvas gm kenyér, fekete tea tejszínnel+cukorral


De még mindig éhes vagyok. Úgy értem, teli a hasam momentán, de éhes vagyok.


Ám a délelőttök nehezebbek. A reggeli nem, mert általában ébredés után max egyórával már érzem, hogy szükségem van a tojásra (valamiért nekem reggeli=tojás valamilyen formában), de utána nehezen veszem rá magam, hogy készítsek tízórait, meg "fél tizenkét-órait". Az ebéd viszont egyfajta áttörés, mert délután sokkal több mindent kívánok. Nem értem, miért.

2021. febr. 10. 16:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!