Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyógyult anorexiások (vagy...

Gyógyult anorexiások (vagy akik bármilyen okból nagyon lefogytak), ti mit ettetek a gyógyulási fázis legelején?

Figyelt kérdés

Röviden: x idő után eljutottam oda, hogy kész, elég volt, élni akarok, normálisan, jókat enni, nem feszengeni és folyamatos stresszben meg súlyfóbiában élni (járok pszichológushoz is, aki segít, plusz a párom is támogat mindenben).

Viszont a gyomrom egyelőre nem igazán fogadja be az ételt, úgy értem, minden, ami nem pépes, attól fáj, görcsöl, rettentő diszkomfortos érzés, ami hosszú órákig tart, így megnehezíti a következő étkezésemet is.


Szóval tudnátok tippeket adni, hogy miket ehetnék, ami gyomorkímélő, de van benne azért kalória is? Vagy, hogy ti miket ettetek eleinte?



2021. febr. 6. 17:52
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ezzel párhuzamosan elkezdtem olvasni inspiráló könyveket, táplálkozástani szakkönyveket (egészségügyi egyetemre jártam - milyen ironikus :D), naponta meghallgatok 2-3 videót olyan szakemberektől, akik már leküzdötték a betegséget és most ED-sekkel foglalkoznak.


Plusz hosszú évek után esténként ideges zuhanyzás helyett - hogy azzal is kalóriát égessek - egyszerűen befekszem egy kád forró vízbe, gyújtok pár mécsest és csak pihenek akár félóráig is.


Tudom, nyilván lesz visszaeseés, vagy rossz napok, viszont elindultam egy úton, amire büszke vagyok. Ideje volt :)

2021. febr. 10. 16:18
 12/21 anonim ***** válasza:
Menni fog ez. Sajnálom, hogy nem szereted, nem eheted azokat amiket tanácsoltam. Az olajos magvak nagyon jók. Teli vannak természetes, és egészséges zsírokkal. Nekem ott vannak a gondok, hogy nem szeretek sok mindent, és sok ételtől rosszul vagyok.
2021. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Attól pl a banánt megeszem, mert nagyon szeretem, csak utána le kell feküdnöm félórára a lufi-effektus miatt :D
2021. febr. 11. 14:51
 14/21 anonim ***** válasza:
Hasonlóan érzek én is sok minden iránt. Engem a sajt ,,gyilkol” meg🙄😨
2021. febr. 12. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Svájcban élek, gyakorlatilag sajtmennyország.


Szerencsére imádom, plusz az mindig "mentő kaja" volt az étkezési zavarom alatt is, mikor ennem "kellett" pl társaságban, akkor a sajtot, túrót, magas fehérjetartalmú ételt bűntudat és mindenféle kompenzáló tevékenység nélkül megettem.

2021. febr. 12. 11:12
 16/21 anonim ***** válasza:

Uh, szívesen mennék a sajtmenyországba. Sajnos laktózérzékeny vagyok, a mozarella és a parmezán tartalmaz nulla laktózt, de ezektől is kegyetlenül fáj a hasam. Ráadásul valamiért a gyógyszer sem segít minden esetben.......



Velem most az van, hogy hiába eszek viszonylag rendesen, de még így is keveset, 47 kg vagyok. Pontosabban egy leggingsben egy rövidujjúban reggel 47,1 voltam

2021. febr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Update: az utóbbi napokban mindent IS eszek, gyakorlatilag óránként.

A hasam most is mint egy terhesé, teli vagyok, de közben úgy érzem, éhen döglök és még tudnék enni.


MA:

Reggeli tojás, saláta, kenyér, tejeskávé

Tízórai magvak, abonett-szendvics szalámi-paprika-majonéz- sajt

Egy körül egy tál sűrű karfiolleves pirított szalonnával, egy pohár tejszínhabos cikória-ital

három után picivel sült sajt, majonézes saláta

Ötkor spenót reszelt sajttal

Fél hét után két gombóc citromos jégrém gyümölcssziruppal, tejszínhabbal

Lefekvéskor: egy marék mag, meg másfél deci vaníliás fehérje-ital.

Éjszaka még másfél deci vaníliás-mézes puding (kicsit hígabbra főzöm, hogy iható legyen, ne kelljen kanállal zörögnöm), plusz egy marék pombär vagy pekándió és reggel nyolc körül már úgy érzem, ha nem ehetek, akkor megölök valakit.


Egyszer sincsen bulimiás késztetésem, noha gyakorlatilag folyamatosan tele a hasam.

És soha nem gondoltam volna, de ez SZUPER, bár a puffadás annyira nem.

2021. febr. 14. 20:13
 18/21 A kérdező kommentje:
De még fogok enni nemsoká, szerintem omlettet salival-sajttal.
2021. febr. 14. 20:14
 19/21 anonim ***** válasza:
Szia. Megkérdezhetem, hogy milyen magas vagy, és mennyi kg? Az is érdekelne hogy mennyi idő alatt mennyit sikerült gyarapodnod ezzel az étkezéssel. Sokat segítene ez nekem. Köszönöm, előre is.
2021. febr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Na, a héten végre elkezdődött valami :)


Cs: 1578 kcal

P: 1527 körül

Sz 2092

Ma 2544


És nem érzem magam full telinek, sokszor eszek kevesebbet, minden kv-ba, tejbe, müzlibe 2-3 tk. mandulakrémet teszek (plusz ezekbe méz is kerül).

A kv-t 25%-os főzőtejszínnel iszom, de müzlibe is kerül belőle.


Puffadás megvan, de iszom rá a gyógyteát meg enzimkészítményt szedek (ez egy db-ig még fog kelleni, de így jó az emésztésem).


És rengeteg zöldsalátát fogyasztok - mindenhez, gyakorlatilag, rettenetesen kívánom még a rukkolát is, amit amúgy utálok -, bele magvak, krémsajt, sült bacon, avokádó meg valami ütősebb dresszing. :)


Turmixok, smoothie-k, meg jégkrém, ezekbe is megy a hozzáillő mag.


Napközben 70-80 gr kesut vagy pekándiót simán elnassolok, meg 40-50 gr pom bärt (oké, ez utóbbi nem egészséges, de mit csináljak, ha kívánja a szervezetem), a csoki viszont nem nagyon csúszik.

Inkább a sós dolgok és amikben sok a vitamin/fehérje.

2021. febr. 21. 22:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!