Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor laktózérzékeny vagyok?

Most akkor laktózérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés

Még erről senkinek nem beszéltem,mert nekem olyan gáz dolog..

Szóval,hogy hasmenésem van a joghurttól,tejföltől jobbik esetben csak kicsit begörcsöl a hasam.

Orvoshoz nem merek elmenni. Nem akarom,hogy kinevessenek..

17/L


2021. febr. 6. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem szégyen. Én is 40 évesen lettem az. És? Nem eszek tejtermékeket. Plusz glutén-érzékeny is lettem. Kukorica lisztből csinàlok kenyeret. Meg főzök, mint szoktam, de a pörkölt höz nekik nokedli, nekem köles van. Semmi rossz nincs ebben. Olcsón megoldható.
2021. febr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De csak ettől a kettőtől van panaszom. :/
2021. febr. 6. 20:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos nem fog ezért kinevetni. Laktóz intolerancia bármikor kialakulhat. Ha legközelebb mész, nyugodtan említsd meg ezt a dolgot, végére fogtok járni, hogy mitől lehet ez.
2021. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
53%
Ha utána olvasol a témának rögtön rájössz a tej nem annyira jó a szervezetnek mint hirdetik. A tejet csak csecsemő korban tudja az ember megemészteni. Később már nem. Ezért okoz hasmenést. Sok ember van ìgy ezzel. Nagymamám a langyos tejet itta hashajtó helyett. De lehet tejfehérje intoleranciád is. Orvos nem segít. Ne egyél tejterméket
2021. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem csak laktozra lehetsz erzekeny, hanem tejfeherjere is.

Nem kell orvoshoz menned, ha nem akarsz, bar ez a felfogas reszedrol eleg erdekes. Ki nevetne ki? Meg miert?

Ha nem akarod megtudni, pontosan mi bajod, akkor keruld a tejtermekeket, aztan ennyi. Esetleg meg ott vannak a laktozmentes termekek, azonban ha tejfeherjere is erzekeny vagy (ezert se lenne hulyeseg kideriteni), akkor ugyanugy tuneteid lesznek ezektol is.

2021. febr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ha tejfehérjére lennék érzékeny,akkor nem csak ez a kettő lenne problémás,nem?
2021. febr. 6. 21:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem kijott a tejfeherjere is, azonban csak a tejtol, tejszintol, tejfoltol vannak tuneteim (hasmenes,hasfajas, de igazabol ennyi, nem olyan tuneteim voltak, hogy fel se tudtam volna kelni a wc-rol)

Viszont egy ido utan, amikor leszartam a tejmentes dietat, mert epp nem volt kedvem csinalni, es zabaltam ossze-vissza, mar minden eteltol hasmenesem volt. Na akkor mar tenyleg nem tudtam felkelni kb a wc-rol :D

Az orvos azt mondta, hogy egyszeruen tonkreteszem ezzel az egesz emesztesem es belrendszerem, szoval ha egeszseges akarok lenni, akkor jobb lesz folytatni a dietat, mert a vegen mar semmit nem fogok tudni megemeszteni, ami komoly gondokhoz vezethet.

2021. febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!