Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy állitsam át a szervezetemet?

Hogy állitsam át a szervezetemet?

Figyelt kérdés

43 évet úgy éltem le, hogy 3-4 óránként ettem mindennap. Ezzel tartottam a súlyomat gyakorlatilag 20 éves korom óta. Most viszont át kellene állitanom a szervezetem a napi 2 evésre. Ugyanis most úgy néz ki egy délelőttös hetem, hogy hajnali 3-kor tudok enni, majd utána délután 5-kor, hétkor meg már alszom, hogy másnap tudjak kelni 3 óra előtt. Melóban van egy 20 perces szünet, ami arra elég, hogy a wc előtt kivárjam a sorom, és elintézzem a folyó ügyeimet. Vagy a betétcserét, ha menstruálok. A többi hét ugyanilyen, csak az időpontok változnak.

A válts munkahelyet sajnos nem opció, mert nincs hova. Az én szektorom becsődölt, valamiből meg élni kell. Annyi lehetőségem van, hogy átmegyek egy másik gyárba, ahol ugyanez van. Tehát ezt a problémát kell megoldani.

Azt már próbáltam, hogy munka előtt több kalóriát eszek, de egyrészt nem tudok egyszerre sokat enni, főleg nem hajnalban, másrészt teljesen mindegy, hogy mit és mennyit eszek, max 4 óra múlva már üres a gyomrom.

Van valami más lehetőség?



2021. febr. 8. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Én is dolgoztam gyárban, a 8 óra alatt volt egy 20 és egy 10 perces szünetünk. 12 órás műszak során pedig jogszabály szerint legalább 45 perc munkaközi szünetet kell biztosítani. Egy normális gyár ezt meg is teszi. Keresgélj más gyárak között! Ami az étkezést illeti, van aki tud íg étkezni más nem, és rosszul lesz.
2021. febr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem 12 órás műszak, csak 8 órás plusz az ingázás. Attól ilyen sok idő.
2021. febr. 8. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a makrotápanyag-összetétel módosítása segít: több zsír, kevesebb szénhidrát (változatlan kalóriabevitel mellett). Akik ketogén vagy hasonló étrendet folytatnak, azok szokták állítani, hogy nem kell gyakran enniük. De nekem nem kellett a ketogén étrendig elmenni, a bevitt kalóriák kb. 40%-át fedeztem zsírból, 40%-át szénhidrátból és 20%-át fehérjéből, és már ez is elég volt ahhoz, hogy ne akarjak az étkezések között éhen halni, akkor se, ha késett az ebéd.
2021. febr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az elég embertelen, hogy a szüneted a wc-nél sorbanállásról szól. Értem én, hogy a gyártósort folyamatosan hatékony üzemeltetni, de hogy még pár plusz wc fülkét nem voltak képesek építeni, az nem normális. Nincsen szakszervezet, hogy tiltakozzon? Bár sajnos ha van is, nem szoktak túl erősek lenni.
2021. febr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kb. 120-an vagyunk 2 db WC-re. Lehet, hogy van szakszervezet, de én nem hallottam még róla, és kölcsönzős vagyok, nem a cég alkalmazottja.
2021. febr. 8. 11:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ilyen esetben biztosan vinnék magammal olyan ételt, amit utazás vagy sorban állás közben gyorsan meg tudok enni/inni (esetleg munka közben, már ha nem kifejezetten tilos). Pl. banánt, kaukázusi kefírt, olajos magvakat, sűrűbb italokat (pl. turmix, krémlevesek). Nálam nem opció, hogy hajnali 3-tól du. 5-ig ne egyek semmit, és szédelegjek vagy elájuljak az éhségtől.

De szerintem az is embertelen, hogy csak abban a 20 percben lehet elmenni wc-re...

2021. febr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elvileg bármikor lehet WC-re menni, csak nincs olyan ember, aki addig a helyedre áll. Ezt már jeleztük többször, de süket fülekre talált.

Utazás közben nem tudok enni, mert 10-ből 9 esetben állok végig. A sorban állásnál evésre már én is gondoltam, de nem lehet bevinni még vizet sem, és már volt olyan, akit egy zacskó dió miatt rúgtak ki, ami a zsebében volt a munkaterületen, persze nem ez volt a hivatalos indok.

2021. febr. 8. 13:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én kb azonnal keresnék másik helyet.

Mi lesz veletek nyáron, a 36 fokban, ha vizet sem vihettek be???

2021. febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!