Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezési zavarosok! Milyen...

Étkezési zavarosok! Milyen típusú zavarotok van?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, írjatok meg, miben szenvedtek (anorexia, bulimia, bulimarexia, stb), mióta, orvosi ellátás alatt álltok/álltatok-e, van-e, aki meggyógyult belőle, melyik fázisban tartotok (jó ez nekem, meg akarok gyógyulni, gyogyulofelben vagyok, stb), és mit tanacsolnatok egymásnak, nem a betegség fenntartásához, hanem leküzdéséhez! :) de mindenféle tapasztalatra kíváncsi vagyok! Rokonok, barátok tapasztalatai is érdekelnek kívülállóként.

2021. febr. 11. 18:37
1 2
 11/18 anonim válasza:
92%

#10-es: Nem szeretnék konkrét dolgokat leírni, még a végén tanácsnak tekinti valaki és kipróbálja :c

Anno én is így kezdtem h feljöttem ide meg Tumblr-re és a legőrültebb diétárkra és ötletekre mondtam azt h oké akkor holnaptól én ezt csinálom kombinálva 🙄


Pls pls ne akarj semmi hasonlót elkezdeni🙏

2021. febr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Csak fogyozom és hogy mik azok a kaják akik laktatnak😊
2021. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12-es, kérlek, komolyan kérlek, ne egy étkezési zavarostól kérj tanácsot, hogy mit egyél, ami laktat, ha fogyni akarsz. És nagyon köszönöm 11-es, hogy nem adsz tippeket nyilvànosan, sokan így kezdtük: (

12-es, ha fogyni szeretnél, én azt tanácsolom, keress fel egy dietetikust! :)

2021. febr. 19. 21:30
 14/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, hogy leírtátok, szerintem nagyon hasznos,hogy ilyen tartalom is van itt fenn!

A saját történetem is megosztom, mert kérdeztétek:

16 éves koromig gyerekalkat voltam, mintha nem is serdultem volna, majd hirtelen nőiesedtem,amit én hízásnak tartottam (pedig úgy is normál volt a testsúlyom, az alkatomhoz képest. Átlag testsúly vékonyabb alját súroltam.) Így elkezdtem "csak kicsit egészségesebben enni" "csak kicsit fogyózni", amiből anorexia lett,persze nem ismertem be. Aztán már nem volt mensim hónapok óta, és közölték az orvosok,hogy gyerekem se lehet, és ha ezt folytatom, később se, meg már endokrin osztályra fektettek be, mert olyan jól adtam,hogy én nem vagyok étkezési zavaros és eszek rendesen, hogy azt hitték,valami szervi bajom van (na jó, egy nagyon profi dokinéni elsőre megmondta,hogy ez anorexia, de azért befektetett 2 hétre kivizsgálni, tuti nincs-e más baj), aztán adott egy diagnózist és elkuldott szakkezelésre. Egy hormonterápia és 3 év kognitív viselkedésterápia + pszichiáter felügyelete (pár hónapig kellett gyógyszer), és bár az első évben bulimiába csapott át a dolog, de kijöttem belőle. A mai napig oda kell figyelnem, de szerencsére már van körülöttem egy szociális háló, ami megvéd, akik szólnak, ha kezdek soványodni, vagy sokat foglalkozni a kajával. szerintem ez olyan,mint az alkoholizmus: az alkoholista mindig alkoholista marad, csak tünetmentessé tud válni (mindig figyelni kell, hogy ne ess vissza, ha valami baki van az életedben épp). De már nem jelenti az evés a mindennapjaimat, és ez csodálatos érzés! Ez az igazi szabadság, hogy nem fontos!!

Annyit eszem, amennyi jól esik, és nem foglalkozok vele többet, mint amennyit szükséges! Mindenkinek üzenem, aki ezzel küzd,hogy megéri, mert ki lehet jönni az alagútból, és csodás napsütéses idő vár rátok idekinn! Sok erőt és kitartást kívánok mindenkinek, és ne hagyjátok, hogy erősebb legyen nálatok ez a sz@r, merjetek segítséget kérni (szakembertől!, ha a család nem is vesz komolyan, vannak tb finanszírozott lehetőségek!!), ne féljetek a kórháztól és az orvosoktól, mert bár nehéz elfogadni,de jobb életminőséget szeretnének számunkra, és segíteni tudnak! És persze a legnehezebb azt meglépni, hogy ne akard átvágni a fél világot, meg magadat leginkább, főleg,hogy a fél világ nem hülye, és látják,hogy baj van. Hajrá mindenkinek!! (Amiatt tettem fel a kérdést, mert kezdtem visszaesni kicsit, de már sokan rám szóltak. Tanácsok néha-neha visszaesőknek: plusz kisétkezés bevezetése (nálam reggeli, mert nem szokott lenni), könnyű, jóleső, egészséges ételek fogyasztása (nincs bűntudat, leterheltségérzet), és valami stresszcsökkentés (mozgás, meditáció, olvasás, kinek mi jön be! )

2021. febr. 19. 21:55
 15/18 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:

Hát...kb 5-6 éve kezdődött anorexiával, aztán úgy fél éve bulímiába ment át...

Most januárban elkezdtem rendszerezni az étkezéseimet és egészségesebb ételeket enni, napirendet csinálni, hátha elkerülöm a falási rohamokat. Nagyjából bevált. Most kb 1,5 hónapja már nem produkálok bulímiás tüneteket.

Elkezdtem 500-1000 kalória többletet enni és növényi alapú étrendet folytatni, ami szintén ad egy kis motivációt (mert cool érzés úgy formába hozni magam, hogy közben nem ölök állatokat)

Voltam dietetikusnál (ő le akart beszélni a vegánságról, pedig utánaolvastam makróknak+mikróknak stb),

megyek majd pszichológushoz is, mert anélkül ez tuti nem fog menni.

Még mindig kellemetlenül érzem magam, ha túl sok kalóriát viszek be

(Ami egyébként sajnos kell is nekem, mert pörgős életvitelem van..)

2021. márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#15os milyen mikrót használsz?
2021. márc. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:

#16

Bocsi, kicsit félreérthető:'D meg elszúrtam a helyesírást.

Mikrotápanyagokra gondoltam. Ásványi anyagok, vitaminok stb.

Makrotápanyagok meg a szénhidrát, zsír, fehérje..

Szóval a tápanyagszükségletknek néztem utána:)

2021. márc. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Milyenek azok a falusi rohamok?
2021. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!