Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet hogy a fehérjére allergi...

Lehet hogy a fehérjére allergiás vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves lány vagyok, 172cm magas és 47kg. Igen, nem vagyok telt alkat, de sokat szoktam enni.Kb.két héttel ezelőtt amikor ebédre húst ettem nem az ízét éreztem, hanem egy brutál undorító ízt.Azóta is így van. A család többi tagja ezt nem érzi.Anyut teljesen kifaggattam, hogy mit csinál másképp, de mindent úgy ahogy régen.Eddig valahogy lenyomtam a torkomona dolgokat, és nem is figyeltem, hogy melyik ételeknél érzem ezt. Viszontbaz elmúlt 4 napban egyre komolyabbak a tünetek, folyamatos hányinger, iszonyatos légszomj, hőemelkedés, szédülés. Feltűnt, hogy a húsoknál érzem ezt az undorító ízt, és a tojás fehér részénél(érdekes módon a sárgánál nem), a szaláminál és a májkrémnél is éreztem.A kiflit kenyeret, kefírt, gyümölcsöket, zöldségeket, kakaóscsigát eszem napok óta, és ezekben nem érzem. Ezenkívűl, ha anya főz ugyanezt érzem, csak szagokban.Nagyon kellemetlen és undorító. SEGÍTSÉGRE VAN SZÜKSÉGEM!!! Mitől lehet ez? Hogyan tegyek ellene? Mi lehet a baj? A családom kinevet, és magasról tojik rám... azt hiszik jókedvemből koplalok. És már megint sírok, mert undorító ez az íz... :(

Kérlek normjs válaszokat írjatok!!



2021. febr. 11. 20:36
 1/7 A kérdező kommentje:
*normális
2021. febr. 11. 20:37
 2/7 anonim ***** válasza:

a koplalást nem igazán értem.

próbálj meg mást enni.


a másik dolog,hogy fűszerezd a kajákat evés előtt.

én amikor elkezdtem a tükör tojást fekete borssal és csilivel ízesíteni kb új világ nyílt meg előttem.


de ebben az esetben amit írsz baba,én mást ennék.

egyél tésztát,mondjuk gombával,sajttal...kérdés,hogy van e lehetőséged főzni magadra?

2021. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, ez fura. Nálam 1-2 alkalommal előfordult, hogy megfázás idején kb. 1 hétig alig éreztem az ízeket és a szaglásom teljesen megszűnt. Aztán minden visszaállt a normális menetbe.

Nálad lehet, hogy ez az egész pszichés eredetű. Menj el a háziorvosodhoz, és mondd el neki mindezeket. Ha szükséges, továbbküld valamelyik szakrendelésre.

2021. febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Remélem nem vagy Covide-os, ahol előfordul a szaglás, ízérzék megváltozása, ami egy idő (hetek múlva) elmúlik. Addig is próbálj meg húsmentesen táplálkozni, egyél amit szeretsz, amit megkívánsz. Kérd meg anyukádat főzzön neked többször főzeléket, a család eszi húsos feltéttel, te meg azt kihagyhatod. Vagy egyél többször tésztás dolgokat. Abból is nagyon sok van, ami nem tartalmaz húst. Mond a szüleidnek mit érzel, hogy fáj a hasad, ha csak rágondolsza húsra. Reggelire se kell mindig szalámit enni, finomak a különböző zöldséges kencék, s rengeteg a tejtermék, tudsz válogatni. Ha továbbra is megmarad a húsundorod, javasolt az orvosi kivizsgálás, mert lehet ez komoly betegség tünete is, ami így kezdődik. Lehet nincs rendben a gyomrod, vagy csak egyszerűen vmi kamaszkori lelki gond hozza ezt ki belőled. ezeket a kivizsgálással el lehet különíteni. Talán épp a szüleid okozta meg nem értés az étkezésed megváltozásával okoz ilyen feszültséget. Ha meg kutya bajod, a tested rendben az orvos szerint, akkor nyugodtan térj át a vega kajákra. Lehet az fog rajtad segíteni. Szüleid rossz úton járnak, ha erőltetik most nálad a húsevést. Ez csak fokozz a benned a sztreszt és tényleg fájni fog a gyomrod is később. Sok vegetariánus sajnálja is az állatokat és így tér át erre az étkezésre. Nálad ez nincs így?
2021. febr. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Volt a napokban egy kérdés ezzel kapcsolatban, a kérdező pont erről panaszkodott. O covid19 pozitív volt, lehet H nálad is ez a helyzet? Lehet H atestel rajta mindenféle láz stb nélkül, csak ez maradt hátra.
2021. febr. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként magamtól soha nem lennék vega, nem értek egyet velük.De most, hogy így írjátok, lehet, hogy tényleg covidos vagyok. Nekem ez eszembe sem jutott.Most akkor teszteltessem magam? Meg az a helyzet, hogy van 2 tesóm, plussz a szüleim, de nekik semmi bajuk, mindent ugyanúgy éreznek mint én régen.
2021. febr. 12. 07:54
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok, itt a kérdés amiről beszéltem : https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__109593..
2021. febr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!