Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha enyhén fáj és görcsöl a...

Ha enyhén fáj és görcsöl a hasam a tejsavó fehérjétől lehetek laktóz érzékeny, vagy a fehérjére vagyok allergiás?

Figyelt kérdés
Más tejterméktől is fáj, de azokban kazein is van, ezért gondoltam, hogy a laktóztól lehet bajom.
2015. márc. 23. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:

a tejsavó fehérjében nem sok laktóz van, nyomokban persze biztosan található benne. mekkora mennyiség amitől fáj görcsöl a hasad? általában akiknek ez a panasza, ők ipari mennyiségben fogyasztják, csak ezért kérdem..

A fehérjére nem lehetsz allergiás, a fehérje egy nélkülözhetetlen alkotóeleme minden egyes sejtednek, ha allergiás lennél rá, akkor halott lennél...

2015. márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
20 grammtól már fáj, de napi többször eszek tejsavófehérjét.
2015. márc. 23. 14:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Fehérje és fehérje közt is van különbség, és lehet allergiás bizonyos fajtáira. Létezik tejfehérje allergia.

A tejsavófehérjében is van adagonként 2-3 laktóz, ami egy érzékeny embernél szerintem simán okozhat panaszt. Ha ragaszkodsz a tejsavóhoz, próbálj ki egy izolátumot, de annak elég borsos az ára. Vegyél mintában egy adagos kiszerelést próbának, így nem költesz feleslegesen sokat. Ha nem bírod, akkor pedig lehet, hogy jobb, ha nem tejalapú fehérje kieget használsz.

2015. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mértékegység lemaradt. Tehát 2-3 g laktóz szokott lenni egy adag tejsavó koncentrátumban.
2015. márc. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!