Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Meddig lehet szedni a probioti...

Meddig lehet szedni a probiotikumot?

Figyelt kérdés
Tavaly kb október óta szedek napi 1 Probium kapszulát, mert akkor kezdődtek emésztési problémáim, és meg akartam támogatni egy kicsit a szervezetem vele. Úgy érzem segít. Kb fél évig gondoltam szedni, mert elvileg sok idő mire hat. Szabad ezt így?

2021. febr. 12. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Végtelen ideig lehet szedni. Különösen az ilyen elenyésző hatóanyag-tartalmúakat.
2021. febr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
No, azért a végtelen kicsit sok lenne. Elég könnyű összekaparni egy SIBO-t. Persze nem az ilyen bolti vackokkal, mert azokban tényleg lepkefingnyi baci van csak. Csinálj otthon fermentált zöldségeket, és egyél legalább egy kanálnyit minden étkezéskor.
2021. febr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Érdemes lehet elhagyni és a tünetek visszatérése esetén ismét folytatni, ha szükséges. Jobb esetben nem jönnek vissza a problémák hosszabb idő után sem.
2021. febr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2-es: lehet hogy épp SIBO-m van. Ilyesmire gondolt a dokim is, de csak tapogatta a hasam, nem vizsgált meg más módon, és úgy gondolt erre... Arra meg probiotikumot ajánlanak hosszabb ideig netes oldalakon.
2021. febr. 15. 12:48
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Csókoltatom, aki Sbo-ra probiotikumot ajánl.
2021. febr. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a nyugati és az alternatív orvoslásban is szokás.
2021. febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Miquel, mi alapján írod, hogy nem jó rá a probiotikum?

Sibo-nál a rossz baktériumok túl elszaporodnak, ennek a kiegyenlítése miatt szoktak ajánlani probiotikumot, ami számunkra jó baktériumokat tartalmaz, hogy ezek szaporodhassanak el, a rosszakat kiszorítva. Én ezt olvastam. Nem így van? Többiek mit gondoltok?

2021. febr. 16. 20:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Helló, nekem SIBO-m van!

Vagyis júliusban fújtam pozitív tesztet, azóta küzdök.


Természetes szerekkel nem sokra mentem, a borsmentától refluxom lett, a szigorú diéta sem vezetett semmire, de a két Normix-kúra már rengeteget javított.

AZért még puffadok ha olyat eszem, de legalább nem folyton és nem vagyok elgázosodva.


Jelenleg a ProGastro825-t szedem másfél hete, hát a teljes adagtól totál sz.rul voltam, most fél adagjával szedem reggel, így jobb. Végigszedem ezt, aztán vagy BioKult vagy Florabalance, de az is lehet, hogy már csak természetes forrásokból viszem be a pro-és prebiotikumot.


Szóval őszintén szólva SIBO-sként nem tudom megmondani, mi a túró jó nekünk... Az tuti hogy kezelés nélkül kerülni kell a puffasztó kajákat, pl. bab, borsó, nyers hagyma, nagyon édes cukros dolgok...


És szerintem nem kikerülhető a Normix, mert a másik opció max a teljes koplalás, különben a bacik boldogan éldegélnek bármit is csinál az ember.


Ha esetleg véglegesen elmúlik a problémám, jelentkezek, de mivel már lényeges javulást értem el, mindenkinek azt mondom, próbálja ki a Normixot majd szedjen valamilyen jobb fajta probiotikumot.

2021. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as köszönöm a hasznos hozzászólásod! Örülnék, ha jelentkeznél, ha véglegesen sikerül kijutnid a Sibo-ból. Én is olvasgattam sokat fb csoportokban, neten, de még nem beszéltem senki olyannal aki végleg kijött volna. 😐

Viszont a Normixal kapcsolatban vannak kételyeim. Mindig több kúrát írnak fel az orvosok, de azzal nem számolnak, hogy sok esetben egyre erősebb és rezisztensebb bacik fognak pont ezért előjönni. Sokaktól olvastam, hogy így jártak, és ezzel egy ördögi körbe kerültek, ahol újra és újra folyamatosan szedetnék velük a Normixot, Kliont...

Szóval èn se tudom mi lehet a jó megoldás. Ideiglenesen biztos jó a gyógyszer, de nem átmeneti megoldás kéne, főleg ha később még rosszabb is lehet miatta...

2021. máj. 31. 19:16
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Hát sajnos sokszor én is elkeseredek. Ma pl. egy tejszínes csirkétől (minimális mennyiség) egész nap puffadok, mintha vissza jött volna minden tünet... Laktózérzékeny pedig nem vagyok, az ki lett vizsgálva, ezer más dologgal egyetemben.


Végül én visszamegyek egy kontroll kilégzéses tesztre, így 2 Normix kúra után kíváncsi vagyok, hogyan alakult a helyzet... A probiotikum is mintha súlyosbítana a dolgokon, de vannak napok, hogy jobb, néhány meg katasztrófális...

2021. máj. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!