Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csak teát inni káros lehet?

Csak teát inni káros lehet?

Figyelt kérdés
1 literbe szoktam rakni 2 filtert, és csak azt iszom egész nap (szóval nem a szokásos 1 bögrébe 1 filter kombó), de felhívták a figyelmem, hogy még így is problémáim lehetnek belőle (és nem csak a fogak sárgulása).

2021. febr. 17. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
A sok tea savat csinál, ha cukrosan iszod meg hízol is tőle és a fogaid is tönkremennek amellett hogy igen be is sárgulnak rendesen
2021. febr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Ez függ a tea fajtájától.

Zöld és fekete teát, vagy gyógyteát inkább ne, de gyenge kamilla vagy gyümölcstea szerintem nem okozhat gondot.

2021. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
"Csak teát inni káros lehet?" Igen, 3-4 hét és éhenhalsz.
2021. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen higított módon készíted, attól semmi bajod sem lehet, kivéve, ha cukrot is teszel bele, de akkor sem a tea, hanem a cukor a gond.
2021. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Néha válts valamilyen gyógyteára, ha aggaszt. Pl. a ciromfű tök finom.
2021. febr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1 liter víztől és 2 teafiltertől mi bajod lehet? Ha aggódsz, akkor kevesebb vagy "más" cukrot tegyél bele. Én mézet szoktam, mert azt szeretem.

Nyáron kevesebb teat iszom, de ősszel-télen napi 1-2 bögre, tehát napi 1-2 filter, megfázáskor 4-5 bögre is legurul.

Napi 1 liter folyadék nem túl sok, persze ha mellette innál még vizet, vagy ennél levest, gyümölcsöt, akkor elég lehet.

2021. febr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tisztáztam, semmi cukrot nem rakok bele, és Pickwick fekete tea filtert használok.
2021. febr. 17. 20:42
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Az a baj, hogy a fekete tea koffeint tartalmaz, az pedig vízhajtó. Mindenképp igyál vizet is! Egyébként nagyon rászokik az ember, én napi fél liter feketeteát iszok kb. 20 éve és ha kihagyom remegek, fáj a fejem és hányingerem van.
2021. febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyenge tea, lehetőleg gyümölcstea, méz, citrom.
2021. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A tea koffeinos, tehat vizhajto hatasu, tehat dehidratal. Igen, rosszat tesz csak azt inni.
2021. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!