Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Probiotikum szedése valóban...

Probiotikum szedése valóban okozhat hízást?

Figyelt kérdés

2021. febr. 22. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Helyreállítja a bélflórát és a baktériumokat a bélrendszerben.

Alapvetően a probiotikum nem hízlal, hiszen csak baktérium törzsek vannak benne.

2021. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 tudom, hogy nem maga a baktériumok hízlalnak, az a kerdés, hogy a “helyreállítás” után előfordulhat-e hízás? Mert hallottam már ilyet, de nem tudom, mennyire igaz. Én mindenesetre örülnék pár pluszkilónak😀
2021. febr. 22. 20:21
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha sovány vagy és ennek a helytelen bélflóra is kiváltó oka, akkor utána lehet, hogy hízol. Ha duci vagy és ennek a helytelen bélflóra is kiváltó oka, akkor utána lehet, hogy fogysz. Én "kórosan sovány" voltam másfél évtizedig és híztam - párhuzamosan a bélflórám javulásával - 5-6 kilót, úgyhogy most már "csak" sovány vagyok. :) De hozzáteszem, hogy én azért eléggé rágyúrtam erre, nemcsak probiotikum szedéssel, de sok bélflórára káros étket is elhagytam az étrendemből (első körben a tejtermékeket és gyorsan felszívódó szénhidrátokat).
2021. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 ez szuper hír :) Igen és is sajnos a szinte kórosan sovány kategória vagyok, tejtermékeket én is elhagytam, mert laktózérzékeny vagyok. Remélem a probiotikum nekem is segíteni fog pár kilót felszedni!
2021. febr. 22. 22:37
 5/12 anonim ***** válasza:
De ez tényleg hosszú meló, én kb. 7 éve szedek nagy dózisú probiotikumot (minimum 30-40 milliárd CFU/adag), 5 éve elhagytam az intolerált élelmiszereket (intolerancia teszt alapján), 3 éve elhagytam a könnyen felszívódó szénhidrátokat (cukor, fehér liszt stb.) és ez utóbbinak a 2. évében kezdtem hízni.
2021. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 hát akkor szerintem te nem a probiotikumtól híztál, hanem a korral elkezdett lelassulni az anyagcseréd🤣
2021. febr. 23. 20:18
 7/12 anonim ***** válasza:
De mégis miben reménykedsz, hogy szedsz valami 2 milliárdos adagot és két hónap múlva meghíztál? Kicsit nézz utána, mennyi idő helyreállítani egy sok év alatt felborult bélflórát. Bár hizlalna a kor, lenne remény számodra! :D
2021. febr. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem 2 perc az ilyesmi, de azért nem is 7 év...nem véletlenül mondják, hogy 1-2 hónapig érdemes ilyen kúrát csinálni, nem 3 évtizedig. Szóval ezek szerint konklúzió, hogy vagy hízik tőle az ember, vagy nem, egyénfüggő :D


És azt nem én találtam ki, hogy a korral lassul az anyagcsere, ez valóban így van. Ezért is van annyi túlsúlyos ember 40, sőt 30 felett. Persze ez sem vonatkozik mindenkire, van, aki egész életében nádszálvékony.

2021. febr. 24. 12:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak az az érdekes, hogy amikor felszedtem ezt a kb. 5-6 kilót, akkor megint leállt a dolog, a logikád alapján pedig innentől folyamatosan híznom kellett volna, nemde? Legközelebb pedig akkor "híztam", amikor bejelentkezett a baba, de akkor is elég diszkréten. Nem tudom, ki mond 1-2 hónapot, különösen hogy nagy valószínűséggel valami homeopátiás mennyiségű terméket eszel, de ha utánanéznél, akkor találnál erről komolyabb adatokat.
2021. febr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 miért kellett volna folyamatosan híznod? Nem értem, ezt honnan szedted, sehol nem írtam ilyet.
2021. febr. 25. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!