Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan, hogy krumpli allergia?

Van olyan, hogy krumpli allergia?

Figyelt kérdés
Régen nagyon szerettem a krumplit. Sütve, fözve, mindenféle módon elkészítve. Az utóbbi kb 2 hónapban viszont miután krumplit eszek, ég a gyomrom. Ez csak krumplis ételek után van. Nem is a gyomorszájam ég, hanem inkább a gyomrom közepe, és fáj is, meg mocorog. Krumpli után néha (egyre gyakrabban sajnos) hasmenésem van. Mitől lehet ez ktumli evés után? Van olyan hogy krumpli allergia? Ha eddig sosem volt gondom a krunplitól, akkor ez miért változott meg?
2021. febr. 28. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez nem allergia. Viszont az emésztésed egyértelműen nem bírja. Vagy a krumpli változott, de idővel változik az is hogy mit videl el az ember.

Mindig ugyanolyat veszel?

2021. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*mit visel el...
2021. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyik fajta krumplival sem volt sosem gondom. Gyerek korom óta "krumplis" vagyok.
2021. febr. 28. 14:33
 4/9 anonim ***** válasza:

És nulla pozitív vércsoportos...

?

2021. febr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen. Tényleg az vagyok. Ez számít valamit?
2021. febr. 28. 16:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is az vagyok. Akkor mondták hogy nem ehetnék, amikor valaki a vércsoport diétáról mesélt. A krumpli azt hiszem eszerint nem ajánlott. Persze nem törődök vele, mert én sem tudom elképzelni krumpli nélkül. Korábban nem számított, de a korral előjött, hogy terheli a gyomrom. Bár nem ilyen brutálisan.
2021. febr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm! Én inkább nagyon sovány vagyok, eleve "kényes" a gyomrom. Túl sok sav pl vagy bizonyos ételeket nem is kívánok sosem. Lehet ez is a vércsoport miatt?
2021. febr. 28. 20:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, olyan mélyen nem mentem bele. Kaptam egy könyvet “Mit egyek hogy egészséges legyek”


Össze van gyűjtve, hogy melyik vércsoport mit tud jól emészteni. De nem tudom magamról elképzelni, hogy ne egyem ezért valamelyik kedvencemet.

2021. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most, hogy szinte minden gmo igen van. Nagyszüleim sose, semmire sem voltak allergiásak
2021. márc. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!