Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék végleg leszokni...

Hogyan tudnék végleg leszokni az energiaitalról/üdítőkről?

Figyelt kérdés

Az energiaitalt csak az íze miatt iszom, nem hat már, meg sem érzem.

Tegnap pl. megittam egy 500ml Dragster-t és két Hell-t..

Ha nem energiaital akkor Mountain Dew vagy kis dobozos kóla amivel leülök a laptop elé.

Mintha minden yt videó mellé innom kéne valamit.

Van amikor a kávéra vagyok rákattanva, sok tej és kevés kávé, két cukor, édesítőt nem szeretem.

Mintha muszáj lenne ezeket innom mert különben kimaradok valamiből vagy nem is tudom, nehéz elmagyarázni.

Ugye most bejöttek ezek a Hell automaták. Itt ahol lakom van a közelben az egyik (3 percre) és munkába menet a másik esik útba. Ennél lehet kártyával is fizetni, csak odaérintem és kész is. Így nagyon is egyszerű a megvásárlása..

Szeretem a teát is, de azt is csak két három kanál cukorral tudom inni..

Hogy szokhatnék le?

Régebben egyáltalán nem ittam ilyeneket bár azóta két fontos személyt is elveszítettem az életemben.

Lehet én ebbe fojtom a bánatom?

Mondjuk ez fura lenne, nem is tudom.

Pedig fogyni is akarok még és hiába eszek jól+mozgok ha ilyen sz#rokat iszok..



2021. márc. 1. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Van akinek az azonnali abbahagyás segít, van akinek a fokozatos. Ha tényleg eldöntötted, próbáld ki, hogy másnaptól nem iszol ilyen szart. Ha nem bírod ki, akkor számodra a fokozatos leszokás hoz majd eredményt. Először kevesebbet igyál és hétről hétre csökkentsd a mennyiséget. Sok sikert.
2021. márc. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom milyen csodaszert vársz... Ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy hogyan lehet gyorsan sokat fogyni? Nem lehet. Nem ez a módja. Az ilyen dolgokkal meg kell szenvedni. Ha tényleg le akarsz róluk szokni, akkor le fogsz tudni. Ha pedig igazán nem határoztad el magad, akkor így érzed jól magad, egészégedre.

Egyébként az segíthet, ha helyettesíted valamivel, ami hasonló örömöt okoz, csak kevésbé kártékony. Nem tudom, mondjuk kevésbé cukros teával (fokozatosan csökkentheted a hozzáadott cukrot), vagy 100%-os gyümölcslé stb.

De mindennek a kulcsa az önuralom és a változtatni-akarás. Enélkül a kettő nélkül pöröghetsz te a fejed tetején, akkor se fogsz tudni megválni ezektől az italoktól.

2021. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerűen hagyd abba. Ha túl nagy a kísértés, meg se vedd. Ha kialakítottál magadban egy feltételes reflexet (youtube = cukros koffeines lötty), próbáld meg leépíteni.
2021. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Nincs fokozatos leszokás, kedves 1-es. Mindig talál a delikvens olyan okot, ami miatt éppen ma, éppen most nem hagyja ki a szenvedélye tárgyát. Leszokni csak drasztikusan lehet. Felfújod a pofádat, megmakacsolod magad, hogy márpedig mostantól ha a fene fenét eszik, akkor se iszom ilyen szart!
2021. ápr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

3 opció van

1. Azonnal elhagyod. Ez szerintem a legnehezebb, legrosszabb. Nagy eséllyel lesznek elvonási tüneteid, amit nagyon nehéz kezelni

2. Lassan fokozatosan redukálod a mennyiséget, míg végül 0 lesz, ha az a cél hogy ne igyál egyáltalán

3. Úgy döntesz, hogy csak limitálod a mennyiséget.


Én imádom az energiaitalt, még kisgyerekként szoktam rá. Idővel egyre több lett, bár közben áttértem cukormentesre. Évekig minden nap másfél litert megittam felnőttként, kb 10 évig, aztán úgy döntöttem, hogy csökkenteni kéne, ma már csak heti 3x1,5 liter. Hétvégenként. Rám sincs semmi hatása, jól alszom, nem pörget fel, nem magas a vérnyomásom, semmi. Kivizsgálásokon is voltam, semmi bajom. Én azért iszom mert egyszerűen finom, és szeretem. Nem iszom kávét, nem vagyok se dohányos, se drogos, se alkoholista, rég kerülöm a cukrot, fehérlisztet, figyelek mit eszem, mozgok stb. Ennyi élvezetet meghagytam magamnak.

2021. ápr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!