Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki nem tejallergiás, sem laktózérzékeny, de mégsem bírja a tejet?

Figyelt kérdés

Egy ideje szémos tünetet okoz ha megiszok egy pohár tejet (pl orrfolyás, köhögés, szédülés, fejfájás stb) De laktóz tesztem negatív és tejallergia tesztem is negatív lett. Létezik ilyen jellegű tejérzékenység, ami nem allergia vagy laktózérzékenység?


22/f



2021. márc. 4. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Még mindig ott, a tejfehérje.
2021. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én úgy iszom a tejet mint a vizet és azt vettem észre, hogy vannak bizonyos tejek amik nem esnek jól. Jellemzően az olcsóbb uht tejek után van némi diszkomfort érzésem.
2021. márc. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet tejfehérje-intoleranciád is (nem allergia).

Én laktózérzékeny vagyok, tejfehérjére egyszer csináltattam vizsgálatot (intolerancia), határérték alatt volt az eredmény. Érdekes módon a kemény sajttól nincs bajom, de ha laktózmentes tejet iszom, másnap nekem is folyik az orrom és tüsszögök, illetve kijön pár pattanás az arcomon. Úgyhogy szerintem ki kell tapasztalni, milyen tejterméket tolerálsz és milyet nem.

2021. márc. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok teszt alapján tejallergiás, de semmilyen mennyiségben nem bírom a tejtermékeket. Ha pl este eszek valamit, amiben van tej, még ha laktózmentes is, akkor másnap reggel már görcsöl a hasam, mennem kell a wc-re, és pattanások is kialakulnak az arcomon. Szóval én már úgy vagyok vele, hogy nem tesztelgettetem magam, egyszerűen nem eszek már semmi tejtartalmút és kész. Tapasztald ki te is, hogy mit és mennyit bírsz, de szerintem legjobb lenne teljesen kiiktatnod.
2021. márc. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!