Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az normális, hogy amióta...

Az normális, hogy amióta elkezdtem a 160g ch diétát, állandóan fáj a fejem?

Figyelt kérdés
Néhány hete derült ki enyhe IR, dietetikussal egyeztetve elkezdtem diétázni. Korábban nagyon ritkán fájt a fejem, viszont amióta diétázom, szinte minden nap. Más is tapasztalt hasonlót?

2021. márc. 10. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerencséd van pár nap alatt elmúlik.

A szervezet tiltakozik az ellen amit teszel.

(nem biztos, hogy igazam van)

2021. márc. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Hány kalóriát eszel egy nap? És általában miket? Sportolsz valamit? Ha igen mit és mennyit?
2021. márc. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Én fogyókúra miatt álltam rá low carbra, sokkal kevesebbre, mint a 160g, de nem tapasztaltam ilyesmit, pedig én elég "fejfájós" vagyok (számítógéphez kötött munkám van). De sokakat hallottam már panaszkodni ilyesmiről. Ha viszont az IR miatt kell csinálnod, akkor menj vissza vele a diatetikushoz.
2021. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is gondoltam rá, hogy a szervezetem tiltakozik, egészen eddig RENGETEG cukrot ettem, elég drasztikus a váltás:( A kalóriát nem számolom. Nagyon alacsony a BMI-m, ezért a dietetikus 180-200g ch-t határozott meg, és abban maradtunk, hogy nem kell olyan pontosan számolgatnom sem, mert csak enyhe IR-em van, csak tányér-arányok, "ököl-mérték" és minta-menük alapján mérem a mennyiséget (mondtam neki, hogy a számolás-méregetés gondolatától is égnek áll a hajam). Gyorsabb ch-kat pedig szinte teljesen kerülöm, nem eszem joghurtot, tejet, gyümölcsöket. Sok húst, salátát, túrót, sajtokat, magvakat eszem általában, meg a megbeszélt mennyiséget ch-ból (bulgur, basmati, tk kenyér, korpovit, zabpehely). Próbálok több zsírt bevinni, mint eddig. Hetente 1x két órát táncolok, 2 naponta Aviva-tornázom. Gondoltam, hogy ha ez általános jelenség, akkor nem zavarom vele a dietetikust, de mondjuk fogytam is egy kg-t, amit megbeszéltünk, hogy nagyon nem kéne, szóval lehet, hogy tényleg érdemes lesz beszélnem vele. Félek attól, hogy a számolgatást sem fogom megúszni.
2021. márc. 10. 15:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A diétázással tisztul a szervezeted is - méregtelenedik - , és igen, az okozhat fejfájást. Van, a kinél pl. a bőrén jön ki (pattanás, stb), neked sajnos így. Próbálj több folyadékot inni, hátha az segít, és ha nem múlik el, mindenképpen jelezd az orvosnak.
2021. márc. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hány kalóriát eszel egy nap? És általában miket szoktál enni egy nap? Sportolsz valamit? Ha igen mit és mennyit?
2021. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Fú, igen, pattanásokkal is küzdök, soha életemben nem volt gond a bőrömmel, kamaszként is tök mérsékeltek voltak a bőrhibáim,most viszont elég durva, mondjuk én az olajos magvaknak tudtam be a dolgot. (A maszkviselés sem sokat segít a helyzeten)
2021. márc. 10. 15:56
 8/13 anonim ***** válasza:
Hány kalóriát eszel egy nap? És általában miket szoktál enni egy nap? Sportolsz valamit? Ha igen mit és mennyit?
2021. márc. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az első válaszomban leírtam ezeket, amennyire tudtam, lehet, hogy nem láttad
2021. márc. 10. 16:01
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem írtad le hogy hány kalóriát eszel egy nap
2021. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!