Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 15 éves lányom nem eszik...

15 éves lányom nem eszik húst. Van bármi tennivaló ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

15 éves lányom nem eszik húst. Eddig sem evet nagyon (iskolában egyáltalán nem, itthon csak csirkemellet), de kb január óta ki is mondja, hogynnem kér. Elmondása szerint túlságosan szereti az állatokat ahhoz, hogy megegye őket.

Természetesen támogatom a döntésében, nem fogom rákényszeríteni a húsevést.

Van bármi tennivaló ezzel kapcsolatban? (Itt olyanra gondolok, hogy táplálékkiegészítő, fehérje stb.)



2021. márc. 11. 22:51
1 2
 1/16 asdasdasdsdafsdgtdsf válasza:
27%
Ami a husal kerülne a szervezetébe az inentől mind táplálék kiegészítő vagy vegán ételek (némeik okozhat gondokat néhány hormonal)
2021. márc. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nagyon nem vagyok jártas a témában, de Végh Dóri youtube videóit ajánlani tudom. Csomó videója van, amiben húsos vagy állati eredetű kajákat vegán étellé alakít át, talán segítség lehet nektek. Igaz, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, de remélem azért hasznos infót tudtam adni.
2021. márc. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ezt a kérdést inkább egy táplálkozási szakértőnek kellene feltenned, hogy a lányod minden tapanyagot kellő mértékben megkapjon. Ő az aki szemelyre szabottan tud nektek segíteni. Nagyon becsülöm a lányod, hogy emiatt kész lemondani a húsról, en is amikor meglatok egy kiscsibét vagy barmi mas kölyök haszonallatot rögtön atfut az agyamon, hogy nem eszem többé húst, de eddig mindig ha megéreztem a sülő hús illatát leis mondtam a terveimrol.
2021. márc. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

15 evesen nagyon nagy baj lehet ebbol, ha nem jol csinalja. Te vagy az anyja, innentol kezdve neked kell odafigyelned ra, hogy mindent bevigyen. Ha nem mukodik, borulhat a hormonrendszere, elmehet a menstruacioja.

Vegan/vega csoportok facebookon, most lepjetek be mindketten, irjatok egy posztot, kerjetek tanacsokat!

Multivitamin elengedhetetlen szerintem, biztos ami biztos alapon, de az is lehet hogy amelle is szedni kell vmit pluszban, en ugy tudom B12 kotelezo.

Probaljatok a halat, ha azt megeszi, valamint a tejtermekeket/tojast eloterbe helyezni, ha ezeket meg megeszi. Valamint hüvelyesek, mindenfele zoldseg amit csak megtalalsz a boltban. Nem art, ha van a kozeletekben nagy Tesco/auschan/biobolt, hogy a novenyi taplalekokat be tudjatok szerezni, fokepp SZOJA (tofu) az amivel helyettesiteni szoktak a hust, de leginkabb mert ellehez ugy kesziteni mint a hust, allagra, izre is. Lehet belole daralt hust csinalni, szelni, kisutni etc, kb mindent meglehet vele csinalni, rakott etelek, toltott kaposzta, brassoi. Emelle ugye a gomba/huvelyesek/ karfiol/brokkoli, padlizsan/cukkini szinten minden mennyisegben, minden etkezesben legyen valami.

2021. márc. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat!

Én is nagyon-nagyon büszke vagyok a lányomra!


Halat sem eszik, de szerencsére mindegyik zöldséget megeszi magában, sülve, főve, párolva stb.

2021. márc. 11. 23:29
 6/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
31%
Ez nem gond szerintem, a sok zöldségtől baja nem lesz és nagyon jó ételeket lehet húsmentesen is készíteni, viszont B12-t pótolni kell.
2021. márc. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha ésszal csinálja és odafigyel rá, hogy mindent bevigyen, akkor semmi baj.


Én sok ideje nem eszem húst, maximum évente párszor (1-2 szelet főtt húsvéti sonka, meg ritkán 3-4 karika házi csípős kolbász, azt ennyi), de a vérképem teljesen rendben, a vasam alacsonyabb, de az egész életemben az volt.


Normálisan volt menzeszem, véradás után sem voltam rosszul stb.

2021. márc. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Utána kéne olvasni a helyes vega táplálkozásnak! Azinterneten! Ész nélkül nem lehet csinálni. Mostantól tudnotok kell, miből kell pótolnotok a fehérjét, a vasat, a b12 vitamint, ha tejterméket sem fog fogyasztani, akkor a kálciumot is. Vega, vagy vegán akar lenni? Ha vegán, tehát semmilyen állati eredetűt nem akar, akkor nagyon olvassatok utána mindennek! Nem árt ha teljesen új vega/vegán recepteket is elkezdesz nézegetni.

Én 4 éve vegán vagyok.

2021. márc. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
Támogasd, de neked nem kell vegetariánussá válnod. Ez lehet, hogy múló hóbort, de lehet, hogy tartós életformává válik. Nem érdemes emiatt békétlennek lenni.
2021. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Támogatom, természetesen!
2021. márc. 12. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!