Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki adna nekem tanácsot...

Valaki adna nekem tanácsot evéssel kapcsolatban? (anorexia)

Figyelt kérdés

Kérem, hogy csak az írjon választ, aki ért hozzá / tapasztalata van! Köszönöm. (nem vicc)

Ma fogalmazódott meg bennem legelőször (2 év után), hogy tényleg anorexiás vagyok. Eddig mindig azt próbáltam bemesélni magamnak, hogy nem vagyok beteg, és hogy tökre normális, ahogyan kinézek (pedig még pszichiátrián is voltam). Ma jöttem ÚGY IGAZÁN rá, hogy a testem jobban hasonlít egy csontvázra, mint normális emberi testre. (Tükörbe néztem, és meg tudtam számolni a bordáimat...)

Eddig abban a tudatban éltem, hogy mások “csak úgy” mondják, hogy túl vékony vagyok, és normálisan nézek ki. Ma jöttem rá, hogy nagyon is igazuk van.

Ma döntöttem el, hogy NORMÁLIS AKAROK LENNI.

2 éve kalóriákat számolok, és a napi adagom 1000 kcal. Mit tegyek, hogy többet merjek enni? Mit csináljak? Mi motiválhatna?

Muszáj számolnom, mert ha nem, nagy eséllyel kevesebbet fogok enni még

ennél is.

Mi legyen az első lépésem? Hogy csináljam tovább?

Ha valaki ajánlana egy oldalt, youtube csatornát, videót vagy valamit NAGYON HÁLÁS LENNÉK!

(Ne itt éljék ki magukat, akik nem bírják az ilyet beszólások nélkül! NEM vagyok hülye, ez az oldal a kínosabb kérdésekre lett kitalálva!)



2021. márc. 18. 15:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Nekem írhatsz, benne vagyok a témában. Elzani Singleton-t keresd meg a Youtube-on, Ő már gyógyult és nagyon motiváló. Fokozatosan emeld a kcal-t (50-100-asával).
2021. márc. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is írhatsz, dietetikus vagyok, és ex-anorexiás.

Egyébként jól mondja az 1-es válaszoló, fokozatosan, kis lépésekben emeld a kalóriát! Ami pedig még fontosabb: a betegség lelki okait kell megtalálni és megoldani. Ehhez lehet, hogy szakember (pszichológus) segítségét kéne kérned.

2021. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
#2 dietetikus? Mi a neved? 😂
2021. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Ne Elzanit nézd, ő rohadt sokáig volt Quasi Recoveryben, és nem igazán tanácsot ad sosem, csak eszik.


Megsy Recovery, Follow the Intuition, Hanne Arts, Stephanie Frank, Tbitha Farrar.


De írhatsz nekem is, gyógyulok épp én is.


Évi

2021. márc. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
95%
Szia! Sajnos pontosan tudom milyen lehet neked, mert én is anorexiás vagyok... Vagy voltam... Tulajdonképpen már gyógyulok. Hát én igazából úgy jöttem rá, hogy valami nem stimmel, hogy nagyon elment az életkedvem, már azt sem csináltam szívesen, amit korábban imádtam. Mikor orvosok kimondták, hogy anorexiás vagyok, akkor rájöttem, hogy valószínűleg ez miatt lett kisebb fajta depresszióm is... Tehát engem az motivált, hogy ha eszek, jobban leszek. Tudom, hülyén hangzik, és hidd el tudom, jogy nagyon nehéz. De gondolj a családodra. A barátaidra. Ha magadért nem, tedd meg értük. Ismerem az érzést, amikor kb egy falattal többet ettél, és máris úgy érzed, hogy hízol... De nem így van! Ha eszel, akkor majd egy még gyönyörűbb ember fog belőled válni, mint amilyen most vagy. Ha eszel akkor lassacskán fejlődsz és visszatér a szín az arcodba. Kezd csak lassan. Pl ha ebédre eddig csak levest vagy csak másodikot ettél, akkor most egyél mindkettőből. Csak épp egy keveset. Próbálj meg vacsorázni. Elég pl egy kis sarok kenyér, vagy pár darab sajt. A lényeg az, hogy fokozatosan szoktasd hozzá a gyomrodat a táplálékhoz, és felejtsd el azt a gondolatot, hogy az éhség a barátod. Nagyon nehéz, nem tagadom, de sikerülni fog. Megcsináljuk együtt, hidd el. Ha akarsz, írj nyugodtan privátba, szívesen beszélgetek.
2021. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
90%

#5 vagyok, megint.

Csak gondoltam még leírom h nekem a zenék is nagyon sokat segítettek, főleg amikben úgy éreztem, hogy magamra találok. Pl: Sub Urban: Cradles (asszem a második szakaszban van egy rész amit imádok, nézd meg a szövegét), Alessia Cara: Scars to your beautiful, Jordan Suaste: Body, Banners: Someone to you ( ez lehet ha nm igazán a témába illik, de nekem ez is segített lekileg) meg még vannak jók, csak nem minden jut eszembe. Ha meg már mindet ismered... Akkor csak hallgasd tovább.

2021. márc. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon nagyon köszönöm a válaszaitokat!


Elzani csatornájára felnéztem, és megnéztem 1-2, + egy (hosszú) videóját, amelyben elmesélte és videókat mutatott be arról, amiket a kórházban átélt... teljesen magamra ismertem, konkrétan ugyan azokat mondta azokon a kórházi felvételeken, amiket én is (és több, mint a “film” felét végigsírtam). Teljesen újraéltem az egészet, és olyan érzésem lett a végére, mintha végre sikerült volna feldolgoznom az ott velem történteket. És mivel neki sikerült meggyógyulnia, tudom, hogy nekem is sikerülni fog! Az viszont igaz, hogy a legtöbb videójában csak eszik, és ez engem nem igazán motivál... de azért nagyon köszönöm az 1-es válaszolónak, hogy ajánlotta őt!!!


Rengeteg pszichológusnál voltam már, de valamiért ha leülök eggyel szembe, azonnal az jut eszembe, hogy rohadtul nem érdekli az életem, csak fizettünk neki, hogy beszéljen velem. Nekem ez nem segít.


Majd megnézem a többieket is, akiket a 4-es válaszoló írt, csak még nem volt rá időm. Neki előre is köszönöm!


Kedves 5-6-os válaszíró! Nagyon köszönöm a tanácsodat, nagyon motiváló! Ha majd elbizonytalanodok, visszaolvasom, és ez fog motiválni. :) Csak nekem az éhség nem barátom, ugyanis “cserben hagyott”. Van, hogy hetekig egyáltalán, egyetlen egyszer se vagyok éhes, és nem kívánok semmit. Ennek ellenére mindig megszenvedem azt a “kemény” 1000 kalóriát a súlytartás érdekében (persze nem egyszerre), mert a 11,3-as BMI-m alá már eléggé gázos lenne lemennem... Esetleg van valakinek van tanácsa arra, hogy hogyan tudnám kívánni az ételeket? (nem gyógyszerre gondolok; tudok pl a bérescseppről)

A zene nekem is sokszor segít, ez egy nagyon jó dolog. :)

2021. márc. 19. 22:38
 8/21 anonim ***** válasza:
24%
#7 11.3-mas a BMI-d? Hány kg vagy és milyen magas?
2021. márc. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Khm... 163 cm és 29,5-30 kg. Ez amúgy nagyon gáz, vagy vannak sokkal rosszabb esetek is? (gondolom)😅 Ezért is írtam ki a kérdést. 🤷‍♀️
2021. márc. 20. 06:12
 10/21 A kérdező kommentje:

(előző vagyok, aki nem venné észre; a kérdező)

De amikor még “normális” voltam, akkor se haladta meg a 15,5-öt (BMI). Pedig kifejezetten sokat ettem! A suliban sosem reggeliztem, de ebédre repetáztam pörköltből nokedlivel🤣 aztán megettem egy zacskó csipszet. Aztán meg kb. fél órával később megint tudtam volna enni. És vacsorára képes voltam még megenni háromnegyed négysajtos pizzát, + még egyéb nasikat, pl. egy zacskó gumicukrot, csokit, stb... Hát igen... itt is voltak gondok. 😐😬

2021. márc. 20. 06:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!