Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki adna nekem tanácsot...

Valaki adna nekem tanácsot evéssel kapcsolatban? (anorexia)

Figyelt kérdés

Kérem, hogy csak az írjon választ, aki ért hozzá / tapasztalata van! Köszönöm. (nem vicc)

Ma fogalmazódott meg bennem legelőször (2 év után), hogy tényleg anorexiás vagyok. Eddig mindig azt próbáltam bemesélni magamnak, hogy nem vagyok beteg, és hogy tökre normális, ahogyan kinézek (pedig még pszichiátrián is voltam). Ma jöttem ÚGY IGAZÁN rá, hogy a testem jobban hasonlít egy csontvázra, mint normális emberi testre. (Tükörbe néztem, és meg tudtam számolni a bordáimat...)

Eddig abban a tudatban éltem, hogy mások “csak úgy” mondják, hogy túl vékony vagyok, és normálisan nézek ki. Ma jöttem rá, hogy nagyon is igazuk van.

Ma döntöttem el, hogy NORMÁLIS AKAROK LENNI.

2 éve kalóriákat számolok, és a napi adagom 1000 kcal. Mit tegyek, hogy többet merjek enni? Mit csináljak? Mi motiválhatna?

Muszáj számolnom, mert ha nem, nagy eséllyel kevesebbet fogok enni még

ennél is.

Mi legyen az első lépésem? Hogy csináljam tovább?

Ha valaki ajánlana egy oldalt, youtube csatornát, videót vagy valamit NAGYON HÁLÁS LENNÉK!

(Ne itt éljék ki magukat, akik nem bírják az ilyet beszólások nélkül! NEM vagyok hülye, ez az oldal a kínosabb kérdésekre lett kitalálva!)



2021. márc. 18. 15:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szia!! Szerintem ha mindig egy kicsivel többet eszel és több típusú ételt (édes, sós, péksüti, müzli, esetleg tészta, hús, vagy leves), akkor néhány nap vagy hét után már lesz étvágyad. Nekem is eltűnt azt éhségérzetem, de néhány nap evés után kezdett visszajönni.:)

A súlyod/magasságod alapján nagyon súlyos eset vagy.:(

Kérdezd meg a szüleidet, vagy az interneten nézz utána, hogy kérhetsz orvosi segítséget. (Én sem hittem benne, ellenkeztem is, de hidd el, sokat segít.:))

(Én 13,8-as BMI-vel voltam, nekem 17 körül volt a legmagasabb egész életemben.)

2021. márc. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Meddig szeretnél még fogyni? Hány kalóriával sikerült ennyire lefogynod? Mennyi a célsúlyod?
2021. márc. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Kezdem úgy felfogni az egészet, hogy csak egy csúnya példája vagyok annak, hogy “zsír nélkül” is lehet élni. Meglepőnek hangozhat, de én mindenfélét megeszek. Ma pl. sajtkrémes pirítóst (4 kisebb szeletet) reggeliztem. És egy nap 6x eszek. Szerintem soha nem jön már meg az étvágyam, pedig karácsonykor még egész kürtőskalácsokat is ettem egyes napokon... Szóval én eszek, de étvágy nélkül.

Nem szeretnék vitát indítani, de tapasztalatok alapján mondom, hogy a pszichiáterek, orvosok, stb.. nekem nem tudtak segíteni. Mindegyiket csak a súlyom érdekli (meg hogy mennyi pénzt kapnak egy beszélgetésért), velem ellentétben (engem az, hogy hogyan egyek normálisan, megbánás nélkül)

És NEM FOGYNI AKAROK! #12, a kérdésemet elolvastad?

Tudom, nehéz eset vagyok! És túl sokat szövegelek...

2021. márc. 20. 21:28
 14/21 anonim ***** válasza:
Mióta vagy anorexiás? Hány kalóriával sikerült ennyire lefogynod?
2021. márc. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#14

2 éve, és fogalmam sincs... a kórház előtt: kb. napi 100 kcal , ha 500, akkor 700-at lebicikliztem. Utólag így visszagondolva, EZ NAGYON DURVA. A kórházban kb 2500-at tömtek belém egy nap (ebből 700 Nutridrink, azaz hízlaló /tápanyagdús ital). Aztán ahogy kikerültem, túl nagy adagoknak tartott am ezeket, ezért elkezdtem kicsivel, majd azt is kezdtem sokallni, így sokkal kevesebbet enni. Kb. 1,5 év kellett hozzá, hogy megtaláljam azt a mennyiséget, ami életben tart, a kedvem is viszonylag jó, tudok mozogni, stb. Ez az az 1000 kcal. Csak hát ez EGYÁLTALÁN NEM NORMÁLIS szerintem. Meg hát eléggé rosszul nézhetek ki.

2021. márc. 21. 07:12
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem fogyni akartam, csak nem tudtam, mennyit kellene ennem... Nem tudhattam, mert amióta anorexiás vagyok, nincs étvágyam / csak nagyon ritkán jön elő.
2021. márc. 21. 07:16
 17/21 anonim ***** válasza:

Kiváncsi lennék, hogy nézel ki. Csak azért, mert már kezdtem jól kinézni, de sajnos megint visszaesőben vagyok.:(

Hátha rájönnék, hogy nem szép a csontsovány állapot.

2021. márc. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#17 pont ezt akartam én is írni
2021. márc. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hány kg-ról indultál?
2021. márc. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
39-40 voltam 2 éve. Hát így most mondhatjuk, hogy “csak 10 kiló” különbség...
2021. márc. 21. 12:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!