Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan ehetnék többet?

Hogyan ehetnék többet?

Figyelt kérdés

2 hónapja diétázok. Őszintén szólva eléggé önbizalomhiányos vagyok a súlyom miatt, ezért kezdtem el diétázni.

Azt hiszem ez elért egy beteges szintet. Testképzavarom nincs, viszont evészavarom szerintem kialakulóban ban. Bűntudatom van, ha 800 kalóriánál vagy 50g szénhidrátnál többet eszek, pedig tudom hogy ez már nem normális és iszonyúan kevés. Hogyan nyomjam el magamban ezt a bűnntudatot? Nem szeretném ha ez tovább folytatódna, de nem tudok többet enni. Ha az említett mennyiségnél többet eszek, rögtön arra gondolok hogy meg kéne hánytatnom magam. Nem akarom ezt tovább, bele fogok betegedni:(


Valamilyen tanács esetleg?



2021. márc. 23. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy betegség. Pszichológust kell felkeresned.
2021. márc. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne gondold, kedves 1-es. A legújabb felfedezések szerint létezik egy ún. bél-agy tengely, mely tíz a tizennegyediken számú neuront tartalmaz, és amelyen keresztül a bélflóra információkat és UTASÍTÁSOKAT közöl az aggyal. És bizony ezek fránya bacik határozzák meg, hogy mit és mennyit szeretnél enni.
2021. márc. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Nos, nálam is a 800 a határ, bár evészavaros vagyok. Ma majdnem összeestem, olyan gyomorgörcsöm volt, mert 1500-nál többet kellett ennem...

Ne csináld, jó hogy felismerted a problémát. Növeld 50-el mindig a kcal-t, addig, ameddig legalább az alapanyagcserédet el nem éred. Ha szeretnél valakivel beszélni, aki megél hasonlót, írj nyugodtan.

2021. márc. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Majd azt hiszem írok.

Nem hiszem hogy az alapanyagcserémig el kéne jutnom. Fogynom kéne, mert ténylegesen túlsúlyos vagyok. Nekem gyakorlatilag csak az evéssel van problémám, bűntudat és hasonlók.

2021. márc. 23. 22:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt értsd meg, hogy az étel nem ellenség. Főleg nem az egészséges ételek. Ha fogyni akarsz, akkor a lehető legrosszabb dolgot teszed, mert a tested hozzászokik az éhezéshez és ragaszkodni fog a zsír raktárokhoz. Tehát inkább amiatt kéne bűntudatot érezned, mert nem eszel, ugyanis paradox módon a koplalással a saját fogyásodat hátráltatod. Meg persze az egészségedet is. Arról nem is beszélve, hogy az ember a kalória többlet miatt hízik, nem a szénhidrát miatt. Tehát az 50 g szénhidrát miatt még annyi értelme sincs szégyenkezni. Nekem a napi bevitelem több, mint 75 százaléka ch, mégsem hízok, mert a kalória keretemen belül vagyok.
2021. márc. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Anorexiás vagy, keress fel orvost.


Én is így kezdtem (csak engem otthon piszkáltak durván a súlyom miatt), ebből pedig egy 10 évig tartó anorexia-bulimia ciklus lett, felépülésekkel és súlyos visszaesésekkel.


Végül nemrég, 169/36 kg-san, mikor már azt éreztem, hogy meghalni sincs erőm és mindenem fájt, mondtam azt, hogy elég, azóta recovery fázisban járok.

2021. márc. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, én is "normális" súlyon már anorexiás voltam, mert az nem kiló függvénye, hanem az eltorzult gondolkodásé:éheztetés, kalória-visszafogás bűntudat, kompenzálás (akár purgálás, akár túlmozgás)
2021. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!