Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hígítja a vérem, ha sok...

Hígítja a vérem, ha sok folyadékot viszek be?

Figyelt kérdés
2,5-3 liter/nap.

2021. ápr. 4. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit értesz a hígulás alatt?
2021. ápr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bajod nem lesz ennyitől. Olyan értelemben hígítja, hogy csökkenti a trombózis veszélyét. Olyan értelemben is hígítja, hogy ha ennél még sokkal többet innál, akkor túlságosan lecsökkenhetne bizonyos ionoknak a szintje a véredben. De napi 3 liternél ez még nem gond, inkább olyan esetben fordul elő, ha mondjuk egész nap a tűző napon kapálsz, dől rólad az izzadtság és lágy vizet iszol.
2021. ápr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Igen. Középiskolában véradás előtt egésznap nem ettem és nem ittam semmit, mert azt hittem, hogy nem szabad. :D Sötét vörös volt a vérem, amit levettek és lassabban is folyt le mint a többieknek. Majdnem elájultam utána.
2021. ápr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Covid védőoltás után javasolta az háziorvosom, hogy szedjek aszpirint a vérhígítás miatt. Bár nem AstraZenecát kaptam, de ott több olyan eset is előfordult, hogy vérrög keletkezett valakinek a szervezetében.


Ezért kérdeztem, hogy figyeljek-e a több folyadékfogyasztásra?

2021. ápr. 4. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
4, A kettő nem ugyanazt jelenti. Ha jól tudom, akkor az aszpirin a véralvadást gátolja, tehát a vérlemezkék összetapadását, nem hígabb lesz a véred a tőle.
2021. ápr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már érthetőbb a dolog.
2021. ápr. 4. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!