Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az előfordulhat, hogy a túl...

Az előfordulhat, hogy a túl sok mesterséges édesítőszertől felpuffadok?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 14. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, pl. a szorbit nagy mennyisegben koztudottan emesztesi problemakat okozhat, hasmenes, puffadas, stb.
2021. ápr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Napi olyan 30 kávé tablettát ettem meg mindennap+ folyékony édesítő.

Azt vettem észre, hogy napok óta fel vagyok puffadva és csak hétvégén ment le teljesen, amikor nem voltam otthon és nem fogyasztottam ezekből.

De akkor most már rájöttem, hogy ez lehet a baj.

2021. ápr. 14. 20:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Naponta 2x3 db-ot tettem a két kávémba és lecsesztek, hogy sok.

Nem 30-at.

2021. ápr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én három kávét iszok és mindegyikbe ment hat db+teákba,kakaóba, zabkásába,stb..:( sajnos túl édesszájú vagyok.

De mostmár elhagyom teljesen és csak egy kis minimális mézet, cukrot fogok használni.

2021. ápr. 14. 20:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell tapasztalni, melyik édesítő nem puffaszt, mert ez a bélflórától függ főleg. Rengetegféle édesítőszer van, mesterségesek, illetve növényi kivonatok is. Ezek a cukortól/szirupoktól/méztől eltérően viselkednek és a bélbaktériumokra is más hatással vannak.
2021. ápr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem kb fél deci ilyen mesterséges vackos italtól már hányingerem lesz, puffadok és aztán a hasam is megy.
2021. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Miért fogyasztasz mesterséges édesítőszereket, amikor mindenütt elérhető egy halom fajta természetes is?
2021. ápr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Napi olyan 30 kávé tablettát ettem meg mindennap+ folyékony édesítő."

Tipikus. Az ember fiatalon elkölt egy valag pénzt, hogy elbassza az egészségét, aztán egy újabb valaggal, hogy legalább egy részét visszaszerezze.

2021. ápr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sztíviát, eritritet, xilitet próbáltad már?
2021. ápr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Xilitet próbáltam de hányingerem lett tőle. A természetes édesítők nekem nagyon drágák ezért maradok a cukornál, bár attól is előfordul a hányinger, már kis dózisnál is.

A mesterségeset azért fogyasztottam, mert sokkal olcsóbb, két évig nem is vettem észre magamon a tüneteket, csak most.

2021. ápr. 19. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!