Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi g fehérjét visztek be...

Mennyi g fehérjét visztek be 1 nap, és miből?

Figyelt kérdés

Hány kiló és hány centi vagy,?


Én 173 és 75 kg vagyok (mozgásszegéby életmód)


Tojást tejterméket nem eszek!

Fehérje tartalmat miből vigyek be,ami laktat is?


2021. ápr. 16. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A fehérjét egyáltalán nem kell túlgondolni. Aki nem éhezik, az visz be elég fehérjét és pont. Főleg ha mozgásszegény az életmód. Nem fogsz egy olyan orvosi esetet sem találni, amelyben valaki, aki nem éhezett, fehérje hiányban szenvedett. Persze éhezés mellett is a fehérje hiány az utolsó, ami miatt aggódni kell.


175 cm magas, 68 kg férfi vagyok, aktív sport mellett 1,2 g fehérjét viszek be /tskg, ami a napi bevitelem kb 15 %-a. De ezt is igyekszem levinni 10 %-ra. Remekül tudok izmot építeni, a közhiedelemmel ellentétben a testépítés sem a fehérjéről szól.

2021. ápr. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
163 cm, 55 kg vagyok. 60-80 g fehérjét viszek be egy nap. Ennek kb. 2/3-a állati, a többi növényi. Számomra a hús elég laktató, de én eszek tojást és néha sajtot is. Növények közül az olajos magvak és a hüvelyesek elég jó fehérjeforrások (és laktatóak is), de a többiből is jön némi fehérje, sok kicsi sokra megy. Próbálj ki egy kalóriakalkulátort, az kiszámolja neked a fehérjebeviteledet is.
2021. ápr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen kalkulátorok általában elég nagy hülyeséget számolnak a makrókra.
2021. ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Huh én 170cm 56kg es 2g/ttkg feherjet eszem😅😅
2021. ápr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!