Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha pajzsmirigy problémám van,...

Ha pajzsmirigy problémám van, és nem akarok rá gyógyszert szedni, akkor csak törődjek bele, hogy nem fogyok semmit?

Figyelt kérdés

Kb. 1200 kalóriát fogyasztok egy nap, van, hogy kevesebbet. Mellette mozgok is minden nap. Régebben is voltak súlyingadozásaim, de most fogta magát, felment a súlyom kb 75 kilóra, és ott maradt. Azóta nem hízok, nem fogyok, nem történik semmi, ha megszakadok se. Ha kevesebb kalóriát viszek be, érzem, hogy nem regenerálódik az edzések után, izomfájdalmaim lesznek, és azt tanácsolták, hogy amúgy se menjek ez alá. Akkor most mi van?

Sok éven át teljesen elvoltam gyógyszer nélkül, mindig nagyon figyelmet az étkezésemre, plusz tudatosan választottam olyan munkát, ahol mozognom kell, de olyan, mintha már nem számítana a testemnek ez sem.

Tudok kezdeni valamit így, hogy nem akarok hormonokat szedni, vagy komolyan bele kell törődnöm, hogy soha többé nem nézek ki jól innentől kezdve?


2021. ápr. 20. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Hát még a koporsóban milyen jól fogsz kinézni.

A kezeletlen pajzsmirigy betegség halálos kimenetelű lehet.

Miért nem akarsz gyógyszert szedni?

2021. ápr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
A pajzsmirigy betegséget kezelni kell, nem csak a fogyás miatt. Másra is kihatással van.
2021. ápr. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Valami gyógytea esetleg? Gyuri bácsi teát sokat dicsérik
2021. ápr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A TSH-d mennyi volt utoljára? Konkrétan milyen pm betegséged van?
2021. ápr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem kell feltétlen gyógyszer. Sima életmód terápiával is lehet fogyni pajzsmirigy alulműködéssel is. Étrendváltás, mozgás. Nekem 8,6-8,7 körül volt a tsh értékem. 2 év alatt lement 1,6-2,4 körül mozog gyógyszer nélkül. Közben elég sokat fogytam. Odafigyelek mit eszem és rendszeresen mozgok. Ennyi.
2021. ápr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!